Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

HALKTAN NE SAKLANIYOR?

HALKTAN NE SAKLANIYOR?
02 Ağustos 2019 - 1:59

Ünye Belediye Başkanı Çamyar Neden Görevden Alındı?

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın İçişleri Bakanlığı’nca hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırılması kararının üzerinden yaklaşık 9 ay geçti.

Bunca gecen süreye rağmen Çamyar neden görevden alındı resmi bir açıklama gelmedi.

Kamuoyu sadece İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında yürütülen soruşturmanın selameti açısından Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın görevlerinden uzaklaştırılmasına karar verildiğini biliyor.

3 hafta süreyle belediyede kapsamlı inceleme yapan müfettişlerin raporunun içeriği boş değil ki bir belediye başkanı görevden alındı.

Ünye belediye Başkanı aynı zamanda belediye meclis başkanı Hüseyin Tavlı Görevden alınmanın üzerinden bunca ay geçmesine rağmen kamuoyunu ilgilendiren bu olayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmaması düşündürücü . Ünye’ye sürülen bu kara lekeyi saklamak yerine kamuoyu ile paylaşmalıdır.

Raporda tespit edilen yolsuzluk,görevi kötüye kullanma ,ihaleye fesat karıştırma,kamu zararı,zimmete para geçirme,yakın ahalisine rant sağlama gibi ne varsa çıkın kamuoyunu bilgilendirin .

Yoksa,eski meclis üyelerinin bildiği ve savunmalarının istendiği Sayıştay raporunun kamuoyuyla paylaşılmamasının altında bilinmemesi gereken sırlar mı var?

Rapor açıklanırsa kimlerin rantları kesilecek,kimler bu suçlara ortak olacak?

Kamu zararlarının altına imza atanlar mı açıklama yapmanıza engel oluyor?

Yoksa akıllara Çamyar’ın aşağıda ki sözleri geliyor.

“Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin tekrar belediye başkan adaylığımız konusunda toplumun mutabakatı karşısında çaresiz kalanların kurguladığı ve işlettiği bu kirli süreç bugün neticelenmiştir. Önümü kesmeye çalışanlar var.”sözleri bu günü mü işaret ediyor.

Zira bugün bu koltuklarda sessizce oturan sizlere  bakarsak , hani yetim hakkı,nerde kaldı milletin dertleri ,yoksa tek derdiniz koltuk muydu ?diye adama sormazlar mı?

Görünen o ki açıklamasında Ahmet Çamyar, 9 ay önce görevden alınmasına sebep sizleri suçlamış.

Ama siz hala sessizliğinizi bozmadınız.

Neden çekiniyorsunuz?Sakladığınız bir şey mi var?

Kamuoyu sizden açıklama bekliyor.Kim hırlı ,kim hırsız açıklayın

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-