Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN SEMİZ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN SEMİZ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ
16 Ekim 2020 - 8:36

Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz A52 TV kanalında Oktay Fidan’ın sunduğu Başkanla 52 Dakika programına konuk oldu.Programda Çaybaşı ile ilgili çalışmaları değerlendiren Başkan Semiz merak edilen konulara açıklık getirdi.

Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz;

“Biz hakikaten doğamıza, şelalelerimize, tabiatımıza, suyumuza zarar verecek hiçbir şeye imza atmadık, atmayız. Ama ilçenin kalkınması noktasında bir şeyler olması lazım. Biz ağaç kesmeyelim yatırım yapmayalım diyemeyiz. Bunu minimize zarara indirip elverişli hale nasıl çevirebiliriz’in çalışmasını yapmamız lazım. Bugün önümüzdeki yüzyıla hitap edecek bir lot inşaatımız var. Bu doğru ve geç kalınmış bir projedir. Bunun için bile ağaç kesilmiştir, yol açılmıştır, çakıl ocağı kurulmuştur. 

İlkuvez Göleti

Mesela şuanda yapımı %90 tamamlanan tek Gölet İlkuvez Göleti’dir. Tamamlanmasına çok az bir bölüm kaldı ama su tutmaya başladı. Şuanda meteorolojik verilere ve Afad’ın uyarılarına bakarsak hakikaten bir kuraklık bizi bekliyor. Önlemler alındı, alınıyor ve alınacak. İlçemiz adına olumlu gördüğümüz her projede imzamız var. Biz hizmet için koştururuz.

Yol

2002 yılından bu yana ilçemizin gündemi yoldu. Seçim döneminde de vatandaşın bizden istediği yol ile alakalı hizmetlerdi. Biz göreve geldikten sonra Büyükşehir Belediyemizin desteği ile şu ana kadar 40 kilometreyi aşkın beton döktük ve devam ediyoruz.

Şelâle

Çaybaşı ilçemizin sınırları içerisinde bilinen büyük şelale olarak görülebilecek 9 tane Şelalemiz var. Bu şelalelerimizin tescillenmesi ile alakalı çalışmalarımız oldu. Bir tanesi onaylandı, diğerleri de inşallah onaylanacak. İnsanlar artık deniz turizminden dere turizmine dönüş yapıyor. Ayrıca hibelerden yararlanıyoruz ve geçmiş dönemden kalan borçları da ödüyoruz.

Çaybaşı Belediyesi olarak biz ne yapıyoruz?

Daha önce mavi aydınlatma olarak bildiğimiz, vatandaşlarımızın avize fabrikası olarak bildiği kurumu belediyemizin mülklerine geçirdik. 4 katlı ve bahçesi ile beraber 7500 metrekare alanı olan yeri belediyemizin hizmetine kazandırdık. Daha farklı tesislerde de böyle çalışmalarımız var. Sanayi siteleri ile alakalı çalışmalarımızı yapıyoruz.

İlçe merkezine 300-500 metre mesafede bayrak tepemiz var. Orada içinde 15 tane bungalov, kır bahçesi vs olan kompleks halinde bir projemiz var. Son aşamasına kadar geldik. İnşallah nisan ayında kazma vurulup kısa sürede bitecek. İlküvez’e 1,5-2 kilometre mesafede radar üstü dediğimiz bir tepemiz var. Oraya da benzeri bir proje yapacağız. Ayrıca şelalelerimizin olduğu alanlar üzerinde çalıştığımız ve son aşamaya gelen projelerimiz de var.

İlküvez Spor Kompleksi

İlküvez mahallemizde 5 katı engelli okulu olarak kullanılan, alt katları henüz hizmeti açılmamış spor toto üzerinden yapmış olduğu bir kompleks var. Bu kompleksin %85’i tamamlanmış gözükse bile %45 i tamamlanmıştı. Şu anda eksikleri tamamlanıyor. Bu kompleks ilçemiz dışından vatandaşları da ağırlayabilecek bir yatırım.

Belediye Hizmet Binası

Belediye Hizmet binamız ile alakalı belediye meclisimizden yetkiyi aldık. 500 metrekare üzerinden 4 kat olmak üzere 2000 metrekare kapalı alana sahip güzel bir belediye binası olacak. Ayrıca ilçemize bir de Kaymakam lojmanı kazandıracağız.

İlküvez’de Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile yapılan itfaiye biriminde de aon aşamaya gelindi. Sosyal tesisin bir tanesi bitti, açtık ve hizmete sunduk. Yeni camimiz bitme aşamasına geldi. İnşallah yılbaşında için de ibadet edeceğiz.

Çöp

2012 yılında ben AK Parti İlçe Başkanı iken, çöp ile ilgili projenin yapılmasını istemiyorduk fakat o yatırım oraya yapıldı. 2017 yılında da faaliyete alınabilir hale geldi ama seçim öncesi oraya çöp dökülürse iyi olmaz düşüncesiyle 2019 seçimleri beklendi. Bu anlamda bir yanlış anlaşılma oldu.  Burası İnşallah Kasım ayının 15’inde enerji üretilecek. Üretilen enerji ilçe halkına sunulacak.  Böylelikle bizim trafolarımızda elektriklerimiz kesilmeyecek bizim İnternetimiz kesintisiz çekecek.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-