Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN OCAK, EV VE İŞYERİ SAHİPLERİNE SESLENDİ

BAŞKAN OCAK, EV VE İŞYERİ SAHİPLERİNE SESLENDİ
20 Mart 2020 - 16:41

Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı Harun OCAK, SOn dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını hakkında basın açıklaması yaptı.

Başkan OCAK, ev ve işyeri sahiplerine seslenerek, kiracılarından 2 ay yada kriz geçene kadar kira almamalarını veya ertelemelerini istedi.

 Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı Harun OCAK yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

”Coronavirüs salgını, malumunuz olduğu üzere ülkemize de sıçramış ve hızla yayılmaya devam etmektedir.

Bu kapsamda öncelikle devletimizin yetkili kurumlarının ve mensuplarının yaptığı bütün bu çalışmaları ve aldığı tedbir kararlarını destekliyor ve bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim devletimize zeval vermesin.

Ama biliyoruz ki bu çalışmaları hayata geçirmek ancak siz değerli halkımızın destekleriyle mümkündür. Bu yüzden sizleri temizlik ve hijyen kurallarına özen göstermeye, selamlaşmalarımızı musafaha şeklinde değil, uzaktan selamlamaya, toplu alanlardan uzak olmaya ve gerekmedikçe evden çıkmamaya davet ediyorum. Ayrıca hasta olma durumunda ise hastahanelere kendimiz gitmek yerine eve sağlık ekiplerini çağırmamızın daha uygun olacağını hatırlatmak isterim.

Ve son olarak “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” Hadis-i Şerifi’ne binaen; ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımıza yardımcı olmak maksadıyla, gücü yeten ev sahipleri ve iş yeri sahiplerini 2 ay yada kriz geçene kadar kira almamaları veya ertelemeleri erdemini göstermesini rica ediyorum.

Gün birlik günüdür. Hep beraber el ele vererek, bu sıkıntılı günleri atlatacağız İNŞAALLAH.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-