Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN MARAL AŞI SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN MARAL AŞI SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ
16 Ocak 2021 - 0:30

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral Corona aşısını değerlendirdi.

Başkan İsa Maral aşının faydalı olup olmadığını tartışmak bugün için doğru değildir derken aşılama işlemlerinin yapılan öngörülere göre geç kalındığını ifade etti.

 Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Dünyada aşağı yukarı 1 senedir virüs ile mücadelede, çok fazla ekonomik ve sağlık olarak insanların hayatını etkiledi. Bu anlamda aşının bulunması ve başlaması insanlığın çare arayışına çok önemli bir dönüm noktası haline geldi. Aşının faydalıdır veya zararlıdır diye konuşmak istemiyorum.

Çünkü insanlarımız aşıya bu kadar ümit bağlamışken kırmak istemem. Bazı Ülkeler nüfusunun 3-5 katı aşı tedarik etmiş durumdadır, ülkemiz bu konuda da bence organizasyon eksikliği var.

Aralık ayının 15’inde başlayacak olan aşılamanın şu anda 1 ay süre gecikmiş durumdadır tabi zararın neresinden dönersek kardır. Öncelikle sağlık çalışanlarını ayakta tutmak amaçlı aşının sağlıkçılardan başlanması çok önemli bir olay, inşallah bu aşılama sürecinde ki etkinlikte, bir organizasyon yapılır.  Şimdi Sağlık Bakanlığının her söylediğine ümit bağlıyoruz ama sürekli de gecikmeler oluyor.

Türkiye’ye 50 milyon aşı siparişi verildi. İnsanlar öyle bir ümide kapıldılar ki Aralık ayının 11’den sonra bu belirli program çerçevesinde yapılması öngörülüyordu.

Tedarik edilmiş aşıların miktarı 3 milyon ve bunun da ne şekilde bir programla başlayacağı çok rivayet var. Ümidimiz çok kısa bir süre içeresinde hem ekonomik olarak hem de sağlık olarak insanlığımıza bu salgından en kısa sürede kurtulmamızı temenni ediyorum. Alman Biyontek aşısı ile de bağlantı yapıldığı şeklinde beyanatlar var.

Ben geç kalmış bu aşının daha da hızlandırarak devam etmesi ve herkesin görüşünü alınarak aşılama çalışmalarının bilimsel temel üzerinde yapılmasını arzu ediyorum.” Dedi.      

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-