Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN KIR,KULÜPLER CANSUYU BEKLİYOR

BAŞKAN KIR,KULÜPLER CANSUYU BEKLİYOR
24 Aralık 2020 - 23:59

KARTEGDER BAŞKANI ÇAKIR’A ANLAMLI ZİYARET
Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır ve Başkan Yardımcısı Murat Ülgen’den Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır’a anlamlı ziyaret.

Gerçekleştirilen ziyarette Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır, pandemi sürecinde kulüplere destek çağrısında bulundu.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır A52TV kameralarına özel açıklamalarda bulundu. Kır “Bize bağlı şu an 20 branş var.

Biz bu kulüplerimize nasıl yardımcı olabiliriz diye düşünüyoruz. Amatör Spor Kulüpleri tamamen gönüllülük uğruna kurduğumuz bir kulüptür. Burada tabi Belediyelerin ve mülkü amirlerin bu camiaya sahip çıkması gerekiyor. Bizim sokaktan kurtardığımız her çocuğun, el birliğince madde bağımlılığından gibi kötü alışkanlıklardan kurtarmanın yolu spordan geçiyor. Bizler ve kulüpler çok önemli bir iş yapıyoruz.

Siyasilerden ve mülki amirlerden çok büyük bir destek almıyoruz. Özellikle İlçelerde ve illerden destek bekliyoruz.

Biz Amatör Spor Kulüpleri yönetimiyle istişaredeyiz hafta sonunu da ben Ankara’da geçirdim.

Amatör Spor Kulübü olarak salon sporlarında çok eksiğimiz var. Spor dalında ki kulüplerimiz çok fazla mağdur durumdadır. Birkaç tanesini biz kişisel olarak mağduriyetlerini çözdük.

Ben buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum. Kulüpler için bir ekonomi hazırlamıştı, ancak pandemi dönemi nedeniyle gerçekleştirilmemişti.

Yakın zamanda bununla ilgili bir çalışma var diye biliyorum. Bunun bir an önce kulüplere ödenirse ben ödeneceğini de düşünüyorum. Bu 110 kulüpler için can suyu olacaktır.

Cumhurbaşkanımız da büyükşehir esnafları için 750, ilçeler için de 500 TL ödeme yapılacağını söyledi. Spor dalına da böyle bir destek olması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-