Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Başkan Karagöz’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Karagöz’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
28 Ekim 2019 - 11:57

İyi Parti Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı;

” Cumhuriyetimizin ilanının 96.yıl dönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde özellikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor,sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bilindiği gibi büyük önder ATATÜRK’ün önderliğinde tüm imkansızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen kurtuluş savaşımız tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır.

Bu zafer 29 Ekim 1923 tarihinde TÜRK MİLLETİNİN KARAKTERİNE VE ADETLERİNE EN UYGUN OLAN İDARE CUMHURIYET İDARESİDİR. Diyen Atatürk’ün sözleriyle ilan edilen Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Cumhıriyette egemenlik kayıtsız şartsız milletindir

Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvet milletin kendisidir.Türk Milleti Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır.Böylelikle milletimizin ufku açılmış yaratıcı ve üretici gücü ortaya çıkmış,modern dünyanın kavram ve değerleri ile tanışmıştır.

Ülkemizin bulunduğu coğrafya tarihin her döneminde politik stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahip olmuştur.Zorlu bir coğrafya da yaşamaktayız bu nedenledir ki binlerce yıllıdır bu topraklarda,aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde sinsi planlar yapılmış kirli oyunlar oynanmıştır,ancak tek yürek olmuş milletimiz sayesinde bu planlar bozulmuş oyunlar boşa çıkarılmıştır.Var olmanın temel koşulu birlik beraberlik bilincine sahip olmaktır.Aziz milletimiz gücünü ve bekasını sağlayan enerjisini birlik beraberlik ve kardeşliğinden alarak dün olduğu gibi bugünde bu topraklar üzerinde yapılan sinsi planların oynanan kirli oyunları bozarak Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafa edecektir.

MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramınızı tekrar kutlar,Büyük Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü ,silah arkadaşlarını bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ,gazilerimizi yurt içinde ve dışında görev yapan kahraman mehmetciğimizi sonsuz minnet ve şükranla anıyorum.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-