Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN HACIİMAMOĞLU ESNAF ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

BAŞKAN HACIİMAMOĞLU ESNAF ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
08 Şubat 2021 - 16:32

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu her fırsatta ilçede ki esnafı ziyaret ederek sorun ve taleplerini birinci elden dinlemeye ve çözüm üretmeye özen gösteriyor.

Her fırsatta esnafla bir araya gelmeye özen gösteren Başkan Hacıimamoğlu, Ünye Kapalı pazarda bulunan esnaflarla bir araya geldi.

Başkan Hacıimamoğlue esnafın sorun ve isteklerini de dinledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu yapmış olduğu basın açıklamasında şu beyanlarda bulundu;

“bugün kapalı pazar esnafımızı ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz ve ziyaretlerimiz bunlarla sınırlı kalmayacak. Her hafta bir cadde olmak üzere programlarımıza Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanlığı olarak devam edeceğiz. Göreve geldiğim günden bu yana söylemiş olduğumuz tek bir sözümüz var “Çalınmadık kapı, gidilmedik hiçbir yer bırakmayacağız”. Bizler vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın gönüllerine talip olmaya geldik. Sıkıntılarını dinleyip çözüm noktasında da elimizden gelen özveriyi göstermeye talip olduk.

Esnafımızın birtakım sıkıntıları söz konusu, özellikle dükkân kiranın artışı konusunda çoğunlukta olan bir sıkıntı, kendilerine bu kira artışının normal kanunun dağıtmış olduğu tefe ve tüfe oranından yapılmadığını sadece kira oranı düşük olan ecri misil üzerinden bir artırım yapıldığını kendilerine anlatmaya çalıştık. Yüzdelik oranla hesapladığımızda olması gerekenden daha yüksek bir kira bedeli çıkması gerekirken belediye başkanımızın ve ekibinin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde daha düşük bir kira bedeli kendilerine iletilmiş oldu.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Teşkilatı olarak kira oranında da indirim olabilir mi noktasında yetkili makamlarla görüşmelerimizi yapacağız. Her daim esnafımızın yanındayız, sıkıntılarını çözme noktasında onlarla yönetimimle beraber hareket etmeye gayret göstereceğiz.

Kapalı Pazar yeri Ünye’mizin vitrini hale gelmiş bir yerleşkedir. Esnaflarımızın burada kalması, alışverişlerini burada yapması Ünye’miz ve vatandaşlarımız açısından da elzemlik gösteren bir konudur. Belediyemizin ve esnafımızın yanındayız, bir sıkıntı varsa bir masaya oturup bu sıkıntının giderilmesi noktasında çözüm üretmeye gayret gösteririz.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-