Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN GÜDEK“FAM TRIP İLE ÜNYE’YE YENİ BİR VİZYON GELDİ”

BAŞKAN GÜDEK“FAM TRIP İLE ÜNYE’YE YENİ BİR VİZYON GELDİ”
16 Ekim 2020 - 23:14

Ordu’nun Ünye ilçesinde 2019 yılında faaliyetine başlayan (ÜNTİSAD) Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acenteleri Derneğinden, (KARTEGDER)Karadeniz Radyo,Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanları Cihan Çakır ve İbrahim İşçi’ye ziyaret gerçekleşti.

Turizm derneği adına Başkan Öznur Özkan Güdek ve Genel Sekreter Osman Bay’ın gerçekleştirdiği ziyarette, Ünye turizmi ve Fam Trıp prosesi konuşuldu.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Başkan Öznur Özkan Güdek şöyle konuştu;

Bu dernekte ben bir yıldır başkanlık yapıyorum. Kurucusu Hasan Şimşek, İsmail Akkara ve Genel sekreteri Osman Bay, Atik Otel Müdürü Osman Duvar var. Üç tane kadın arkadaşlarımız Halise, Şule ve Betül Hanım var. Derneğimiz kadınlara da öncelik verdi. Yaptığımız Fam Trıp projesi derneğimiz adına güzel oldu.

“Fam Trıp ile Ünye’ye yeni bir vizyon geldi.

Çok güzel desinasyon alanlarını gezdik. Gelen misafirlerimize de gösterdik ve değerlendirdik. Misafirlerimizin hepsi bayılabileceğimiz bir noktada tepki verdi. Doğasına ve tarihine bu kadar sahip çıkmış bir insanlarımın çok sıcak kanlı olmasına şaşırdılar. Herkes sevecen ve yardımcı tavır ile karşıladı. Bizler de dernek olarak onları yalnız bırakmadık. Fam Trıp programında ev sahipliği yaptık. Yöresel yemeklerimizi tattırdık. Gastronomiyi çok güzel buldular hatta Gastronomi Türkiye Federasyon Başkanı Gürkan Boztepe geldi, ÜNTİSAD olarak bizleri takdir etti. Birlikte güzel projeler yapacağımızı belirtti.

Ünye hayran bıraktı

Dikkatlerini çeken en çok şeylerden birkaç tanesi manyetik kumumuzdu. Orhan Yiğit uzun kumda beraber gezdirerek, ayaklarını bastırarak ve onlara kolye hediye ederek manyetik kumumuzu tanıtmış oldu. Asarkaya Kent ormanını ve At Çiftliğini çok beğendiler. Ünye Kalemize hayran kaldılar. Bütün Ünye halkı yaşıyor ve tarihine sahip çıkıyor dikkat ettiler. Limanı gidip görmek istediler. Balık ağının çekilmesine şahit olmak istediler ve bizde birlikte gidip gördük.

Ticaret ve Sanayi Odasının yapmış olduğu bir projeydi ve DOKA destekliydi. Ticaret Odası Başkanı sekreteri Cem Bey çok güzel bir nokta da ev sahipliği yaptılar,kendileri de özveride çalıştılar.

Fam Trıp dönüşleri olumlu başladı.

Ünye’de güzel bir turizm merkezi olacaktır. Orta Doğu pazarı da açıldı. Bu pazardan acentalarımız da ve esnafımızda benim gibi gastronomi ile uğraşan arkadaşlarımız ve basın herkes faydalanacaktır. Ünyemiz ve bölgemiz kazanacaktır”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-