Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞKAN COŞKUN’DAN MİSAFİRLİĞE GİTMEYİN UYARISI!

BAŞKAN COŞKUN’DAN MİSAFİRLİĞE GİTMEYİN UYARISI!
04 Aralık 2020 - 13:24

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, misafirliğe gidip gelinmemesi konusunda yaptığı açıklamada vatandaşları uyardı.

Ordu Tabipler Odası Başkanı Ali Coşkun “Yakınlarımıza misafirliğe gidip geldikçe sanki onlarda hiçbir hastalık olmayacakmış gibi maskemizi çıkarıyoruz. Hatta beraber çay içiyoruz, yemek yiyoruz. Bu şekilde hastalık daha kolay şekilde yayılıyor.” Dedi.

Bu dönemde komşu akraba ziyaretlerinin asla yapılmaması gerektiğine vurgu yapan Başkan Ali Coşkun, eğer bu hususlara dikkat edilirse korona virüsün kendiliğinden ortadan kalkacağını ifade etti.

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun;

“Biz hekimler normalde sağlığı, insanın fiziken ve Ruhen ve sosyal olarak normal olması hali olarak tanımlıyoruz. Bireyin sosyal olarak normal olması çok önemli. Bunun için de sosyal çerçevede daha neşeli ve daha arkadaş canlısı insanlara daha sağlıklı imajı veririz.

Fakat salgın ve pandemi zamanlarında bu kadar sosyal olmanın tamamen aksi  yani neredeyse inzivaya çekilmek istenmektedir. Çünkü salgın ve pandemi zamanlarında böyle davranmak gerekir. Komşu, arkadaş, eş dost ziyaretleri kesinlikle yapılmamalıdır. Aksi takdirde bu salgının önüne geçmemiz mümkün değildir.

Neden misafir ziyaretleri yapılmamalıdır?

Biz tanımadığımız insanlara yaklaşırken sanki bir hastalık bulaşacakmış gibi kendimizi çok iyi koruyoruz. Maske takıyoruz ve mesafemiz de çok iyi ayarlıyoruz. Ama yakınımız olan insanlara misafirliğe gidip geldikçe sanki onlarda hiçbir hastalık olmayacakmış gibi maskemizi çıkarıyoruz. Hatta beraber çay içiyoruz, yemek yiyoruz. Dolayısıyla bu sosyal mesafeyi aradan kaldırıyoruz.Bu şekilde hastalık daha kolay şekilde yayılıyor.

Dolayısıyla bu dönemde asla ve asla komşu akraba ziyaretleri yapılmamalıdır. Eğer bu hususlara dikkat edilirse bu hastalık kendiliğinden ortadan kalkacaktır.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-