Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

BAŞKAN ALP DEDİKODULARA SERT ÇIKTI

BAŞKAN ALP DEDİKODULARA SERT ÇIKTI
09 Temmuz 2019 - 13:05

Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Hamza Alp, yönetim kurulunda yaşanan istifaların ardından bugün basın açıklaması yaptı.

Hamza Alp başkanlığındaki yeni yönetim iddialı bir şekilde sezona hazırlanan Ünye 1957 Spor beklenmedik ayrılıkla sarsıldı.

Ünye 1957 Spor basın sözcüsü Hüseyin Şener ve sorumlu yönetici Erdem Vural yönetim üyeliğinden istifa etti. İstifa eden yönetim kurulu üyelerinin yerine Köksal Cındık ve Serkan Güney geldi.

 İstifaların ardından kamuoyunu bilgilendirmek üzere basın açıklaması yapan Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Hamza Alp;

“Bildiğiniz gibi Ünye 1957 Spor’da bir ay önce kongre oldu ve görevi devraldık. Görevi devraldığımızdan itibaren de ilk defa bal Ligi’nde transferleri açıklayan bir kulüp olduk. Son günlerde ‘Ünye 1957 Spor’da transferlerde durum ne’ diyen arkadaşlar var. Yönetimimizin almış olduğu bir karar var. Hocamız, as başkanımız ve ben olmak üzere transfer kongresindeyiz. Transferleri ince eleyip sık dokuyoruz. Amacımız Ünye 1957 Spor’u 3. Lige çıkarmak, şampiyon yapmak. Bunu yaparken de emin adımlarla ilerlememiz gerekiyor. Bizde bu anlamda elimizden geldiğince araştırmalar yapıyoruz.

Biz 120 bin nüfuslu bir şehrin takımını devraldık. Birileri bize dışarıda köşe başlarında, sosyal medyadan laf söyleyerek ‘Bu takımın maçlarına gitmiyoruz’ diyor. Arkadaşlar, bu takıma sahip çıkmanın en güzel yolu buraya gelip yönetici olmaktır, ya da kulübe bağışta bulunmaktır. Konuşanların hiçbirisi maça dahi giderken bilet almadan sahaya girenlerdir. Biz onları kaleye almıyoruz, biz ufak şeylere takınmıyoruz. Bizim arkamızda Ankara’daki büyüğümüz Sayın Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran var, bürokratlarımız var, İstanbul’daki iş adamlarımız var.

Hiç kimse birilerinin söylemiyle bir şeyler konuşmasın. Ünye 1057 Spor’un alt yapısının lav olduğunu söylüyorlar. Benim ağzımdan Ünye 1957 Spor’un alt yapısının lav olduğu ile alakalı bir cümle duydunuz mu? Duymadınız. Ben Ünye 1957 Spor’un alt yapısında bir değişikliğe gideceğimi söyledim ve bunu arkadaşlarıma da bildirdim. Bir araya geldiğimizde daha kesin ve net olarak bunları konuşacağız. Şu anda altyapıda maçlar devam ediyor. Maçlar devam ederken hangi yönetim olursa olsun Hoca değiştirilmez. Ben şu anda hoca falan değiştirmiyor ama gelecekte altyapı ile alakalı düşüncelerim var. Bu düşüncelerimi kamuoyuna belirtmemiştim, buradan deklare ediyorum. Altyapımızı Metin Tamtürk hocamıza teslim ediyorum. Metin Tamtürk hocamızla gelecek ile alakalı güzel ilişkilerimiz var. Metin Hocamız şu anki altyapı hocaları ile beraber çalışır mı bilmiyorum. Ama ben yetkiyi bir kişiye vermiş oldum. Bu konu önümüzdeki günlerde konuşulacak bir konu. Şuanda maçlar devam ederken çocuklarımızın kafasını karıştırmaya gerek yok.

Ünye 1957 Spor takımı 3-5 kişinin dedikodusuna kalacak bir takım değil.

Köşe başlarında dedikodu yapmayı bırakalım. Benim yerim burası, gelsinler birlikte fikir alışverişi yapalım. Ünye’deki futbolcuların dışarıya gitmesine çok seviniyorum. Ünyespor’da oynamasınlar, dışarıdaki takımlarda oynasınlar, kendilerini geliştirsinler. Onların hedefi dışarıya çıkmak olsun. Tamam, ilk hedefleri Ünye 1957 Spor’da oynamak olsun oynatacağız da.

Şuanda beni Türkiye’nin çeşitli yerlerinden arayan 1000’in üzerinde futbolcu var. ‘Biz bu takıma gelmek istiyoruz, para pul önemli değil, bu takım şampiyonluğa oynayacakmış bu şampiyon takımın içerisinde ben de olmak isterim’ diyen çok sporcu var. Ben bunları Hocama söylediğimde şunun kararını aldık. Bu ayın 20’sinde Ünye’de seçme yapacağız. 20-21-22 seçmeler olacak. Kendilerine güvenen arkadaşlar buyursunlar gelsinler. Tesislerimizde kalacak yerimiz de var, yiyecek hazırlayacak gücümüz de var.

Benim isteğim şu ki, Ünye ufak yer köşe başlarında konuşmayalım.

Buraya gelin birlikte konuşalım, burada tartışalım. Buyurun gelin birlikte oturup konuşalım İllaki takımımızda Ünyeli futbolcularımız olacaktır, vardır da. İlk transferlerimiz zaten Ünyeli çocuklardan yaptık. Ve ilk transferi de Ünye 1957 spor yaptı. Bununla gurur duyun.

Daha bir iki gün önce bal Ligi’nde bizimle birlikte oynayan takımlar transfer açıklamaları yapınca bazı taraftarlar ‘bizde niye transferler yok’ dediler. Biz 15 tane transfer yaptık. Zaten toplamda 18-20 oyuncu olacak. Bırakın da bazı teknik konuları biz hocamızla birlikte tartışalım. Ve biliyorsunuz U-21 süper lig de kaldırıldı. U-21 de 750 tane futbolcu var. Bu 750 futbolcunun içinden belki 1-2 tanesini biz kapabiliriz.

Gelelim istifalara

Her takımda istifalar olabilir. Nasıl ki isimlerini buraya yandırmışlarsa istifa etmeleride o kadar doğaldır. Hüseyin Şener kardeşimizin kendisini ben aradım, yönetimde olurmuşum diye rica ettim. Erdem Vural kardeşimde kendisi bu yönetimde olmak istiyorum dedi. Değerlendirdik, kabul ettik. Bir hafta önce de Hüseyin Şener kardeşim rahatsızlığı dolayısıyla doktorlar ve ailesi de stresten uzak durmadı gerektiğini söylediler. Dolayısıyla istifa etti. Erdem Vural kardeşimizde bugün değil daha bir yıl öncesinden bir planı vardı. Beklemeseydi fakat bu kadar hızlı gelişeceğini tahmin etmiyordu. Beklemiş olduğu bu iş gerçekleşti ve yollarımızı ayırdık. Yani burada hiçbir yönetici arkadaşımız Ünye 1957 Spor’un önünü göremedik ya da bu iş gitmez diyerek görevinden ayrılmamıştır. Öyle bir düşünceleri kesinlikle yoktur.

Bizden iyi yönetecekler göreve gelsin

Şunu da üzerine basa basa belirtmek istiyorum, bu takımı eğer bizden daha iyi yapacak birileri varsa köşe başlarından konuşmasınlar. Gelsinler bu kulübe herkesin gözü önünde paralarını bağışlasınlar ve bizimle birlikte yönetime dâhil olsunlar. Harcamaları birlikte yapalım. Ben şuana kadar hiçbir basın açıklamasında beyaz sayfa açtık, onun gibi yapacağız bunun gibi yapmayacağız demedim. Bu görevi yapan herkese teşekkür ediyoruz. Bu işin meşakkatli olduğunu biliyoruz. Biz elimizden geldiğince daha şeffaf olmaya çalışacağız diyoruz.

Para sıkıntımız yok

Biz kulübü aldığımız d 3 Bin TL paramız vardı. Bu kadar transfer yapmamıza rağmen şuanda hala daha 3 Bin TL paramız var. Biz kulübü borçlandırmıyoruz. Herkes çok iyi biliyor ki bal liginde kulübün borçlanması diye bir şey yok.Açık ve net söyleyeyim, kulübün borçlanması iaş ile olur. Ben patates soğan kasap manav parasını ödemezsem kulübüm borcu olur. Kulübün hiçbir futbolcuya borcu olmaz. Çünkü burası amatör. Buda böyle bilinsin.

Ünye halkının takımına sahip çıkacağını ben biliyorum.

Köşe başlarında konuşanlar sahaya biz gelmeyeceğiz diyorlar. Arkadaşlar 120 Bin nüfuslu bir yerde 10 kişi sahaya gelmemiş O kadar da önemli değil. Bu takım şampiyon olacak. Hedefimiz şampiyonluk. 3-4 kişi kötü şey söyledi diye moralimizi bozacak halimiz yok. Daha liglerin başlanmasına 2 ay var. Ayın 20’sinde seçmelerimiz var. Ayın 1’inde takımımız toplanacak. Kurban bayramından sonra 16-30 Ağustos tarihleri arasında da Erzurum’da kampımız olacak.Bizim asıl düşüncemiz, 3. Lig de nasıl bir takım yapacağız, 3 Lig’e çıktığımızda bu takıma kalacak yer nasıl yapılacak. Biz bunları yani biz geleceği düşünüyoruz. Bu yüzden ufak tefek şeylere takılmıyoruz.” Dedi.

Ünye 1957 Spor'daki Son Gelişmeleri Kulüp Başkanı Hamza Alp Değerlendiriyor.

Publiée par Çakır Medy sur Mardi 9 juillet 2019

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P