Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAŞHEKİM ANLAMLI MEKTUPU YAZAN MİNİKLERİ KABUL ETTİ

BAŞHEKİM ANLAMLI MEKTUPU YAZAN MİNİKLERİ KABUL ETTİ
22 Ocak 2021 - 16:03

İlkokul ikinci sınıf öğrencisi Ecemsu Sencap Pandemi döneminde üstün hizmet ve başarı gösteren sağlık çalışanlarına yazdığı mektupla teşekkür etti.

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu’da duyarlı küçük Ecemsu Sencap’ı ve ailesini makamında ağırladı.

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu’da şu sözlerde bulundu; “Sevgili Ecemsu, Covit-19 pandemisiyle mücadele sürecinde duyarsız kalmayıp sağlık çalışanlarımıza destek olmak İçin göndermiş olduğun mektubun bizlere büyük bir moral ve motivasyon kaynağı olmuştur. Tüm sağlık çalışanlarımız adına güzel dileklerin için teşekkür eder, yüzündeki gülücüklerin hiç solmamasını dilerim” cümleleriyle teşekkür etti.

Ecemsu mektubunda şu ifadelere yer verdi;

“Ben de Doktor Olacağım O Zaman”

“Dünyadaki Melekler Merhaba” diyerek başladığı mektubunun her satırında duygularını ifade eden Ecemsu, büyüyünce doktor olmak istediğini belirterek “Ben Ecemsu. 2. Sınıfa gidiyorum. Çok akıllı ve düzenli imişim. Büyüyünce istediğim mesleğe sahip olabilecek kapasitem varmış; öğretmenim, anneme öğle söylüyor. Ben de doktor olacağım o zaman. Sizi sevdiğimi hatta bu hastalık kabusu çıkmadan da size hayran olduğumu bilmelisiniz” dedi.

“Sahi Nasıl Öderiz Borcunuzu!”

Koronavirüs salgınında ailelerinden uzak kalmak zorunda olan sağlık çalışanlarının fedakarlığına da değinen Ecemsu, “küçükken hatırlıyorum da hastaneye gitmeye korkardım. Hep iğneden korkulur ya… Oysa büyüyünce bu yapılanların bizim sağlığımız için olduğunu farkettim. Korkularım yerini cesarete bıraktı. Sizden cesaret almak gerektiğini COVİD-19 virüsü çıkınca çok daha iyi anladım. Meğer ne kadar fedakar imişsiniz. Bu kötü günlerde sevdiklerinizden ayrı ve herkesin kaçtığı virüsün içinde bizim yaşamamız için mücadele ediyorsunuz. Sevdiklerinize sarılamıyor, aynı eve dahi giremiyorsunuz. Sahi nasıl öderiz borcunuzu! Biraz büyüdüm ama bu borcu ödeyebileceğimizi düşünecek kadar değil galiba. Size dua edebiliyorum, Söylediklerinizi harfi harfine yerine getiriyorum. Acaba işinizi biraz olsun kolaylaştırıyor mu kurallara uymam? Umarım kolaylaştırıyordur. Çünkü elimden bu geliyor. Ya da teşekkür edebiliyorum. Biliyorum bu virüsten sayenizde kurtulacağız. Bunun için size Allah’tan güç diliyorum… Alkışlarız, ışıkları açıp kapatırız tabi ama bu size olan vefa borcumuza yetmez ki… Sizin için kurallara uymak, kurallara uymak, kurallara uymak… Yapabileceğimiz en büyük yardım bu galiba” cümleleriyle duygularını ifade etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-