Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

BAKANLIK REKOLTEYİ AÇIKLADI ÜRETİCİ UMUTLANDI

BAKANLIK REKOLTEYİ AÇIKLADI ÜRETİCİ UMUTLANDI
31 Ekim 2016 - 22:52

fiyat_17

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 468 bin ton olarak açıklanan rekoltenin 420 bin ton olarak revize edilmesi, fındık üreticilerini umutlandırdı. Vatandaş bu açıklamanın ardından fındık fiyatlarının yükselişe geçmesini bekliyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı temmuz ayında açıkladığı 468 bin tonluk fındık rekoltesini revize etti. Bakanlık tarafından ikinci kez yapılan rekolte çalışmasında, fındık rekoltesinin küllenme ve hava koşullarından dolayı 420 bine düştüğü bildirildi. Rekolte düşüşünün resmiyete geçmesi üreticileri umutlandırdı. Üreticiler, 11 lira seviyelerinde olan fındık fiyatlarının önümüzdeki günlerde artışa geçeceğini düşünüyor.

Üreticiler bu rekolte tahmininin ardından biz fındık fiyatlarının artmasını bekliyoruz. Çünkü önceki yıllara göre fiyat kıyasladığımızda bu yıl ile yüzde yüzlük bir düşüş yaşanıyor.

Bakanlığın açıkladığı rekolte tahminin ardından fındık fiyatı üzerinde oynanan oyunun son bulacağını kaydeden üreticiler, “Bu hafta itibariyle fındıkta oynanan oyunların son bulacağı kanaatindeyiz. Artık üreticinin hakkı olan fiyat tabelalara yazılsın. Mevcut fiyatlar karşısında hayal kırıklığı yaşıyoruz, alın terimiz çalınmasın.” diye konuştular.

gggg6

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-