Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Bakan Selçuk, Valiliğimizi Ziyaret Etti

Bakan Selçuk, Valiliğimizi Ziyaret Etti
28 Şubat 2019 - 18:06

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çeşitli ziyaret, açılış ve temaslarda bulunmak üzere bugün Ordu’ya geldi.
Sabah saatlerinde Ankara’dan havayoluyla Ordu’ya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ordu-Giresun Havalimanında Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ve protokol mensupları tarafından karşılandı.
İlimizdeki programına ilk olarak Ordu Valiliğini ziyaret ederek başlayan Bakan Selçuk, makam ziyareti öncesi Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bugün doğduğum şehirde bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Bildiğiniz gibi Ordu, fındık üretimiyle, ticaretiyle, ekonomideki başarılarıyla, mavi ve yeşili buluşturan doğal güzellikleri ile bizim için her zaman övünç kaynağı olan bir şehrimiz. Ordu’muzun doğduğum şehir olması hasebiyle de benim için ayrı bir yeri var. Bu vesileyle hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Ordu özellikle ekonomik canlılığı, kültürü, girişimci ruhuyla da bizim için örnek şehirlerimizden birisi. Bunun haricinde de doğal zenginlikleri, tarihi dokusu, dereleri, yaylaları ile dünyanın da en güzel köşelerinden biri olduğuna inanıyoruz. Bu güzel şehrimiz Türkiye’nin gurur kaynaklarından birisi. İstihdamda, ihracatta oluşturduğu dinamizmle bölgemizdeki rol modellerden birisi olacak. Şehrimizin var olan potansiyelini de, merkezi hükümet olsun, yerel yönetimler olsun bunu beraberce daha ileri noktalara götürmek için dayanışma içinde uğraşıyoruz” diye konuştu.
Ordu Valiliği ziyaretinde öncelikle Vali Seddar Yavuz’un koordinasyonunda ildeki yatırımları özellikle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını ilgilendiren konularda yapılan projeler ile bakanlığın alanına giren konularla ilgili brifing alacağını söyleyen Bakan Selçuk, brifing sonrası vatandaşlar, sivil toplum örgütleri, işçi ve işverenlerle de bir araya geleceğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde istihdam seferberliği kapsamında Ordu’da neler yapacağımızı konuşacağız. Bu anlamda da ‘İŞKUR Kampüste’ diye bir projemiz var. ‘İŞKUR Kampüste’ projesinde gençler ile buluşarak, özellikle genç istihdamı arttırmak anlamında 81 ildeki üniversitelerde bu İŞKUR Kampüste programını tanıtacağız. ‘İŞKUR Kampüste’ programımızı çok önemsiyoruz. Ordu için de, Ordu Üniversitesi için de büyük faydalar oluşturacağına inanıyoruz” dedi.
“2019 yılında istihdam seferberliği kapsamında işverenlerimiz 2,5 milyon istihdamı artırma sözü verdi ve biz Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde istihdam seferberliğini ilan ettik. Dolayısıyla il ziyaretlerimiz de bizim Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak verdiğimiz teşvikler ve destekleri de anlatma fırsatı da yakalıyoruz” diyen Bakan Selçuk, Dün Resmi Gazete ’de yayımlanan elektrik desteğinin de 1 Mart’tan itibaren de yürürlüğe girmiş olduğunu kaydetti ve “Elektrik desteği ödemeleri PTT aracılığı ile yapılacak ve destek ödemlerinden 2 milyonu aşkın hane yararlanacak. Dolayısıyla bugün istihdam teşvik paketlerimizden, ihtiyaç sahibi hanelerin elektrik desteğine kadar Ordulu hemşerilerimize birçok müjde ile geldik” şeklinde konuştu.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuşmasının son bölümünde “Misafirperverliklerinden dolayı öncelikle Sayın Valimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Ordulu hemşerilerim diyorum, memleketim diyorum. Bu gönül buluşmamızın da şehrimize, ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diyerek, sözlerini tamamladı.
Daha sonra Valilik makamına geçen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a, Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz tarafından basımı tamamlanan “Ordulu Şehitlerimiz” ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
Bakan Selçuk, Valilik ziyaretini koordinasyon toplantısı ile tamamladı.
<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-