Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AYFER ARSLAN, OPEN ŞAMPİYONASINDA

AYFER ARSLAN, OPEN ŞAMPİYONASINDA
20 Mart 2021 - 13:54

10-15 Mart tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Tekvando Open Şampiyonasında Ünyeli sporcu Ayfer Arslan’da mücadele etti.

Reis Gençlik Spor Kulübü adına Avrupa Tekvando Open Şampiyonasına katılan genç sporcu müsabakalarda 7. Oldu.

İlk üçte yer almayı hedefleyen ancak 7. Olan Ayfer Arslan’ın müsabaka öncesi ve müsabaka sürecini değerlendiren Kulüp Başkanı Cavit Arslan, bu müsabakanın olimpiyatlar öncesi bir kota olduğunu söyledi.

Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan gazetemize özel yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“Ülkemizde yapılan Avrupa Tekvando Open şampiyonasına biz 10 ve 15 Mart tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen müsabakaya, Ordu ilimizden Reis Gençlik Spor Kulübü olarak ve Büyükşehir Belediyemizin de lisansını kullanarak 73 kiloda Ayfer Arslan katıldık. Biz bu şampiyon da kulübümüzün sporcusunun isterdik ki ilk 3’e veya 4’e kalsın. Sporcumuz ilk 8’e kaldı 7. oldu. Bizim için o şampiyonluğa katılmak gerekiyordu. Çünkü olimpiyatlara kota veren bir şampiyonluk. Avrupa’nın en büyük şampiyonasıdır. 46 Ülkenin katıldığı 1590 sporcunun yarıştığı müsabakalardır. Bu müsabakalar da Avrupa şampiyonu, dünya şampiyonu, olimpiyat 2. Ve olimpiyat şampiyonu olmuş sporcular geldi. Burası olimpiyatların bir ayağı olduğu için oraya katılmak zorunluluğu duymuştuk. Sporcumuz 2024 olimpiyatlarına hazırlanıyordu. Yaşı gereği 22 yaşında ve rakibi ise 28 yaşındaydı. Bizim için en büyük başarı sporcumuz sakatlık geçirmeden ilimize döndük. Biz bu şampiyona da isterdik ki bahsettiğim gibi ilk 4 de kalalım ama biz yine olimpiyatlara bir puan topladık. Rakiplerin yaş olarak ve güçlü olması bizi zorladı. Kulübümüze gelen diğer çocuklarımız dünya şampiyonası bile olsa bu yıl ki olimpiyatlara katılabilmesi için buradan bir puan alması gerekiyordu.

7 VE 11 NİSAN KİCK BOKS AVRUPA ŞAMPİUONLUĞUNA HAZIRLANIYORUZ

Biz 2024 olimpiyatlarına derece topladık. Geçmişte de katılmıştık bu şampiyonluğa. Biz ileride ki 3 yıl içerisinde toplayacağız. Biz bunun akabinde geçmişi bırakıyoruz. Bizim için şimdi esas olan sporcumuz 3 branşta yarışmalara katılıyor. Antalya’da yapılacak olan 7 ve 11 Nisan tarihlerinde Avrupa kick boks şampiyonası var. Sporcumuz yapılan Türkiye Şampiyonasında kick boksa Türkiye 1. Olmuştu. Bu vesile ile kick boksun A takımına davet edildi. Biz şu an da sporcumuza günde 3 defa antrenman yaparak hazırlıyoruz. Çarşamba ve Samsun gibi ayrı salonlara gidip sporcumuzu deneyimli sporcular ile maç yaptırıyoruz. Bizim için 20 gün ağır geçecek. Buradan ilk 4’te mutlaka derece bekliyoruz. Sporcumuz ilk 4’e katılırsa Dünya Şampiyonluğuna katılma şansı var. Bizim oralara gitmemize vesile olan Ordu Büyükşehir Belediyemize, bize sponsor olan Ankara Ünyeler Derneğine, Ünye Belediye Başkanımıza ‘da teşekkürler diliyoruz. Tesislerini vs. malzeme desteğinde bulunan Ordu İl Gençlik Spor Müdürü ve Ünye İlçe Spor Müdürlüğümüz karşılıyor ve onlara da teşekkür ederiz.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-