Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ay sonu zorunlu oluyor…

Ay sonu zorunlu oluyor…
15 Mart 2021 - 1:01

Bakan Kurum duyurdu! Ay sonu itibariyle zorunlu oluyor…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, otopark yönetmeliğinin ay sonu itibariyle yürürlüğe gireceğini belirterek, 80 metrekareye kadar 3 daireye bir otopark, 80-120 metrekare arası 2 daireye bir otopark, 120-180 metrekare arası her daireye bir otopark ve 180 metrekare üzeri de her bir daireye 2 otopark yapma zorunluluğu getirileceğini söyledi.

BÖLGE OTOPARKI ZORUNLULUĞU 

İlçe belediyelerine bölge otoparkı yapma zorunluğu getiriyoruz. Eğer parselinde vatandaş otoparkını yapamıyorsa belediyeye bununla ilgili ücretini yatırıyor. İlçe belediyelerimizde 3 yıl içerisinde bölgelerinde bölge otoparklarını yapacaklar” dedi.

Bakan Kurum: AVM’lerdeki elektrik şarj istasyonlarına ayrılan oranı yüzde 10’a çıkarma zorunluluğu getiriyoruz.

TOGG İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Elektrikli araçlar içinde önemli bir süreç yürüttüklerini de aktaran Kurum, “2023’e kadar 20 daireye bir tane, 2023’ten sonra da kapasitenin yüzde 5 oranında şarj istasyonlarına ayırma zorunluluğu getiriyoruz.AVM’lerde şu anda yüzde 5 olan elektrikli şarj istasyonlarına ayrılan oranı 2023’ten sonra yüzde 10’a çıkarma zorunluluğu getiriyoruz. Buna bir nevi yerli otomobilimiz TOGG’ye hazırlık diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-