Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AVA KAPALI ALAN SINIRLARI BELİRLENDİ

AVA KAPALI ALAN SINIRLARI BELİRLENDİ
20 Ekim 2020 - 4:29

Ordu, Fatsa İlçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü tarafından T.C. Fatsa Kaymakamlığı Fatsa İlçe Jandarma komutanlığında görevli ilgili   personellere bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

            Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar  Ünye Şefi  Saygın YILDIRIM tarafından   Fatsa İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı salonunda yapılan   toplantıda, İlgili Jandarma personellerine , usulsüz avcılık ile mücadelede etkin bir av koruma ve kontrol faaliyeti yapılabilmesi için   2020-2021 MAK Kararları , Avcılık mevzuatı ve Avbis (Avlak Bilgi Sistemi)  hakkında bilgilendirme yapıldı.

            Katılımcılara MAK (Merkez Av Komisyonu Kitapçığı)Kararlarını ve Avlanmaya Açık ve Kapalı Alanları Gösterir Harita ve AVBİS (Avlak Bilgi Sistemi)vb çeşitli broşürler dağıtıldı.

FATSA İLÇESİ AVA KAPALI ALAN SINIRLARI ŞU ŞEKİLDEDİR:

Kuzeyi : Çakallı Mahallesinden Hasanoğulları Mahallesine, Doğusu : Karahıdır Mahallesinden Seydali Tepesine, Güneyi : Yukarı Mahallesinden Elekçi Deresine, Batısı : Elekçi Deresi olacak şekilde YHYS ( Yaban Hayvanı Yerleştirme Sahası ) olduğu için ava kapalıdır

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-