Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Av Komisyonu Toplandı

Av Komisyonu Toplandı
25 Ocak 2020 - 0:50

Fatsa KaymakamıÖmer Lütfü YARANBaşkanlığında “2020 -2021 Fatsa İlçe Av Komisyonutoplantısı” yapıldı.

            4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 3. üncü maddesi gereğince KaymakamÖmer Lütfü YARANbaşkanlığındaİlçe Jandarma Komutanı J.BinbaşıMusa ÜNSAL, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Saygın Yıldırım, İlçe Tarım ve Orman Müdür V.Ali KANGEL, Fatsa Orman İşletme Şefi Sevil ŞEN ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın ATİNKAYA, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür V.Salim SADAN, Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Naci KIZILKAYA, Fatsa Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı İsmet Tahir Özdemir, Fatsa Avcılar ve Atıcılar Okçular Amatör Balıkçılar Derneği Başkanı Cemil PEKBÜYÜK ,Mahalli avcı Yunus Aşan DOĞRULteşekkül ettirilen İlçe Av Komisyonu Kaymakamlık toplantı salonunda toplandı.

Merkez Av Komisyonu, il ve ilçe av komisyonlarının görevleri, çalışma esas ve usullerine dair yönetmelik” doğrultusunda 2020-2021 av dönemi için Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfü YARAN Başkanlığında, Merkez Av İl Komisyonuna sunulmak üzere Fatsa İlçe Av Komisyonu yapıldı. MAİK sunulmak üzere sürdürülebilir avcılıkla ilgili  önerikararlar alındı.

DKMP Ordu Şube Müdürlüğü’nden Orman Mühendisi Ruşen KINCAL’ın sunum yaptığı toplantıda, ilçe idari sınırları içerisinde av hayvanlarının korunması, yabani hayvanların üreme süreleri, genel ve devlet avlakları, ava kapatılan avlaklar, yaban hayatı yerleştirme sahaları, 2020-2021 av sezonu öncesi doğaya yeniden yaban hayatı yerleştirme faaliyetleri, avcıların avlanma ile ilgili dikkat etmeleri gereken hususlar, usulsüz avlanma ile ilgili yapılacak idari ve cezai işlemler konuları görüşüldü ve bu doğrultuda öneri kararlar alındı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-