Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ATIKTAN SANATA MÜNYETÜR RÖLYEF SANATI DOKA PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

ATIKTAN SANATA MÜNYETÜR RÖLYEF SANATI DOKA PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
16 Mart 2020 - 12:32

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği tarafından DOKA’ya sunulan ve Doğu Karadeniz Bölgesindeki DOKA Projeleri arasında kabul gören 10 projeden biri olan Atıktan Sanata Münyetür Rölyef Sanatı Projesinin startı veriliyor.

Bugüne kadar geri dönüşüm maddelerinden yaptığı rölyef çalışmalar ile bir çok sanat eserinin altına imza atan ve bu sanatı ortaya çıkarıp tüm Türkiye’ye yayan İlker Çorbacı koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek Atıktan Sanata Münyetür Rölyef Sanatı Projesi hayata geçiyor.

2 etap halinde 30 kursiyer ile hayata geçecek proje hakkında bilgi veren Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi ve Atıktan Sanata Münyetür Rölyef Sanatı Projesi Koordinatörü İlker Çorbacı konu ile ilgili şunları ifade ettiler;

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi:

“Ünye Turizm İşletmecileri Derneği olarak Başkan Yardımcımız Mehmet Sarıoğlu ve Genel Sekreterimiz aynı zamanda projenin koordinatörü ve yürütücüsü İlker Çorbacı’dır. Derneğimizi kurduğumuz günden beri sürdürülebilir bir turizm ve yaşayan bir dünyayı daha iyiye taşıyabilmeyi önemsedik. Kullandığımız atıkları İlker Bey’in sanatı ile birlikte geri dönüştürerek sanatsal dünyaya kazandırmayı amaçladık. Derneğimiz sanatsal faaliyetlerine çok ciddi katkı sağlayan İlker Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bu konuyu İlker Bey’in önerisiyle projeye dökme kararı almıştık. Yoğun bir çalışma sonucunda DOKA Projesine yetiştirdik ve sunduk. Cuma günü açıklanan listede Doğu Karadeniz Bölgesindeki DOKA Projeleri arasında 10 proje kabul gördü. Bunlardan biri de Ünye Turizm İşletmecileri Derneği’nin sunmuş olduğu Atıktan Sanata Münyetür Rölyef Sanatı DOKA Projesi oldu. Bu 31 bin liralık bir projedir ve bu projeyi 30 kursiyer üzerinden 2 etap halinde hayata geçecektir. Bu proje kapsamında kullanılacak bütün malzemeler kursiyerlerimizin üzerine yük düşmeden proje kapsamında karşılanacaktır. Projenin ilk amacı kursiyerlerimize hiçbir maliyet göstermeden yeni bir sanat, geri dönüşümden günümüz dünyasında ihtiyaç olan yeni bir sayfaya dahil olmalarını sağlayacaktır. Bu manada projemizin Ünyemize, bölgemize ve Ordumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Atıktan Sanata Münyetür Rölyef Sanatı Projesi Koordinatörü İlker Çorbacı:

“ Yıllardan beri bu sanatı yaşatmak adına elimizden geleni yapıyoruz. Bu çalışmalarımızı daha ileri bir seviyeye taşımak, bu sanatı insanlara aktarabilmek ve benden sonraki nesillere iletilmek istiyorum. İnsanlar bu proje ile çeşitli tablolar yapıp gelir de elde edebilirler. Bu projeyi çoktandır gerçekleştirmek istiyorduk. Bu sanatı yaşatmak adına çok güzel bir adım attık. Şuandan itibaren kursiyerlerimizi bekliyoruz. Kursiyerlerimiz hiçbir masrafa girmeyecekler. Gerekli bütün malzemeler proje dahilindedir. 30 kişilik bir kontenjanımız var ve bu sanata ilgi duyanları bekliyoruz. Başvurular Ünye Turizm İşletmeciler Derneğine, bizzat kendi şahsıma ve El Ele Derneğine yapılabilir.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-