Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ATATÜRK PARKI SOSYAL TESİSLERİ YENİLENİYOR

ATATÜRK PARKI SOSYAL TESİSLERİ YENİLENİYOR
04 Mart 2020 - 17:30

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Tavlı, Sosyal Belediyecilik anlayışı ile vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak adına Atatürk Parkı Sosyal Tesislerimizde düzenleme yaptıklarını ifade etti.
“Tüm organizasyonlarda daha geniş ve ferah bir ortam sunmak adına üst kat girişini değiştiriyoruz. Ayrıca tesisimizin denize bakan yüzünde teras kafe konsepti uygulayarak ayrıcalıklı bir ortam hazırlıyoruz.” Diyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Bugün Atatürk Parkı Sosyal Tesislerine geldik. Biliyorsunuz burada üst kata çıkma merdiveni içeridendi. Biz üst katı Restoran olmaktan ziyade çok amaçlı salon olarak kullanmak istiyoruz. Hem toplantılarımızı, organizasyonlarınızı burada gerçekleştirmek hem de düğün organizasyonlarını yapmak isteyen vatandaşlarımıza böyle bir imkan sağlamak istiyoruz.

Buranın merdiveni restoranın içerisinden geçiyordu. İnşallah bu şekilde daha modern ve sosyal tesise yakışan bir görüntüye sahip olacak.

Dışarıdan üst katın kullanımını sağlayarak, altını ve ön kısımdaki terası da restorana bağlı olarak yaz döneminde kullanacağız. Bu düşüncelerle buranın daha işlevsel bir hale gelmesini hedefliyoruz. Burayı inşallah Nisan ayının ilk haftalarında hizmete sokmuş olacağız.

Biliyorsunuz ki kadınlarımızın ürettikleri yöresel ürünleri satma ile ilgili bir sıkıntıları var. Biz bununla ilgili bir çalışma yürütüyoruz. Burada onlar için reyon hazırlayarak restoranı ziyarete gelenlerin görmesini sağlamak istiyoruz.

Taka balık projesi yapılırken amacı, Ünye deki bütün balıkçıları burada toplamaktı. Restoran haricinde bir iki balıkçı arkadaşımız orada. Oranın düşünülen konsepti maalesef çalışmadı. Çalışmayınca da koskoca alanı 2 kişinin kullanımına bırakmak çok doğru olmaz. O alanın el emeği ürünlerin satılacağı bir ortama dönüşmesini düşünüyoruz. Şu an orada bulunan balıkçı arkadaşlarımızı mağdur etmeden bu düşüncelerimizi hayata geçirmek istiyoruz.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-