Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“ATATÜRK, BÜYÜK BİR LİDERDİR”

“ATATÜRK, BÜYÜK BİR LİDERDİR”
09 Kasım 2019 - 10:09

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Atatürk’ün vefat yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Mustafa Kemal Atatürk, Türk halkını, bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zaferlere ulaştırmış büyük bir liderdir.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı, mesajında, “Atatürk, askeri dehası ve ileri görüşlülüğüyle büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.” dedi.  

-“Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir”-

Atatürk’ün tüm olanaksızlıklara rağmen zafere ulaştığını belirten Başkan Tavlı, mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde, özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ülkemizin kurtuluşu için yaptığı mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Mustafa Kemal Paşa bu mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır. 81 yıl önce, fikirleri, yaşamı ve eserleriyle ebediyete yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu, olanaksızlıklara boyun eğmeyen kararlı tutumuyla Türk halkını, bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zaferlere ulaştırmış büyük bir liderdir. Varoluş mücadelesiyle dünyada birçok ülkeye ilham kaynağı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürümeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-