Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ATAMALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

ATAMALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ
13 Ekim 2020 - 12:35


Son günlerde gündemi meşgul eden konulardan bir tanesi Ordu Üniversitesi’nde açılmayan iki Meslek Yüksek Okuluna personel atanması ile ilgili beklenen açıklama geldi.

Ordu Üniversitesi’nde açılmayan iki meslek yüksekokuluna 13 personelin sekreter olarak atanması, ardından da sınavsız şube müdürü yapılmasıyla ilgili Ordu Üniversitesi bir açıklama yaptı.

Konuya ilişkin atamayla ilgili olarak üniversitenin internet sayfasında yer alan açıklama da atamaların bir önceki Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç tarafından yapıldığı belirtilirken şu ifadelere de yer verildi; “Son günlerde bazı basın organlarında yer alan Ordu Üniversitesinde henüz faaliyete geçmemiş olan Meslek Yüksekokullarına 13 sekreter atanmasına yönelik çıkan haberler kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik yanıltıcı bilgiler içerdiğinden gerçek bilgilerin kamuoyuyla paylaşılması gerekli görülmüştür.

Sayıştay raporlarında aşağıdaki tabloda yer alan söz konusu atamalar Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın göreve başlama tarihinden önce, 03.07.2015 ve 27.03.2019 tarihleri arasında, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 52. maddesi ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 43., 68/B ve 76. Maddeleri uyarınca yapılmış olup, ilgililer şu anda Üniversitemizin farklı birimlerinde fiilen görev yapmaktadırlar”.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-