Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Argan’dan, Ünye Ziyareti Sonrası Numan Kurtulmuş’a Teşekkür

Argan’dan, Ünye Ziyareti Sonrası Numan Kurtulmuş’a Teşekkür
26 Kasım 2019 - 3:19

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş’un Ünye ziyareti ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Başkan Argan sözlerinde şunları ifade etti;

“Numan Kurtulmuş ziyaret etmek suretiyle ilçemize geldiler. İlçemizde daha önceden de ciddi anlamda üzerinde çalışmış olduğumuz Ünye Organize Sanayi Bölgesi, Üniversite alanı ve Kültür Merkezini sırasıyla ziyarette bulundu. Buradaki amaç, Genel Başkan Vekilimizin bu projelerin takibi ve gerçekleşmesi noktasındaki ısrarlı duruşunu Ünyeli hemşehrilerimize göstermekti. Sayın Kurtulmuş, gerçekleştirdiği ziyaretlerle bu işin arkasında olduğu mesajını hakikaten verdi.

İlk olarak üniversite alımınızı ziyarette bulundu. İlçemizde şuandaki mevcutta olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu’nun, yapımı devam eden yeni kampüste yer alması ile ilgili ve devamında da farklı fakülteleri oraya taşımak suretiyle bir gayrete büründük. Yıllardan beri bu çalışma devam ediyor. Bu anlamda özellikle yıllardan beri de bu çalışma devam ediyor Bu anlamda özellikle Cumhurbaşkanlığı Strateji Geliştirme ve Bütçe Başkanlığı ile Ordu Üniversitesi arasında belli prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyordu. Bizler Genel Başkan Vekilimize yaptığımız ziyaretlerde sıklıkla bunları dile getirdik. Ve ardından da yapılacak olan kampüs ile ilgili çalışmayı ve o yeri bizzat kendisi görmek istedi. Gittik ve projeyi tekraren orada inceledik. Bu açıdan Ordu üniversitemizin üzerine düşen görevi ve devamında da Ankara’da yapılması gereken iş ve işlemleri takip edeceğinin mesajını verdi.

Ardından Organize Sanayi bölgesine geçtik. Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırılması şu anda tamamen bitmiş durumda. Organize Sanayi Bölgesi, ücretleri ödenmiş olan 501 dönümlük bir arazi üzerine kurulması planlanan bir yer. Bu hususla ilgili Genel Başkan Vekilimiz, yapmış olduğu açıklamalarda şimdi ki ve önceki Sanayi ve Teknoloji Bakanlımızın ismini anmak suretiyle ciddi bir gayret sarf edildiğinin mesajını verdi. Bu yeri gezme fırsatımız oldu. 501 dönümlük arazinin tamamının bugün Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyeti ne geçtiğini söyleyebiliriz dedi. Tabii ki devamında şu anda bakanlığımız üzerinden yapılması gereken bir takım çalışmalar var. İmar plan çalışmalarını hazırladık, bakanlığa sunduk. Bakanlıktan yetkili teknik ekip geldi ve yapılacak olan imar çalışmalarını yerinde görmek suretiyle bir çalışma yürüttüler. Bunların bilgisini de kendisine ilettik. Bundan sonraki süreçte önümüzde altyapı ile ilgili bir uygulama planı çalışmasını ve ihale sürecinin kısa zamanda başlayacağının mesajını verdi. İnşallah 2020 yılının ilk çeyreğinde Allah’tan bir şey olmazsa bu uygulama projesi ile ilgili süreç sonlanır ve kazma vurma ile ilgili süreci inşallah beraber başlatırız.

Genel Başkan Vekilimiz konuşması esnasında değinildiği üzere, geçen yıl Ünye Kültür Merkezi ile ilgili İnşaat’ın ihale edilmişti ve ihale sürecinden sonra ise Cumhurbaşkanımız orta vadeli yatırım kapsamındaki tüm iş ve işlemlerin yapılmasını durdurmuştu. Geçen yıl Cumhurbaşkanımızın talimatı ile durdurulmuş olan bu merkez, Genel Başkan Vekilimiz ‘in, Siyasetçilerimizin, Belediye Başkanımızın ve benim desteğimizle bir şekilde kovuşturuldu ve nihayetinde Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’la bir görüşme yapılması gerektiği kanaati ortaya çıktı.

Ardından Genel Başkan Vekilimiz ‘in Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı Bey’i ziyarete oldu. Başkan Vekilimiz partimizi de ziyaret etmek istedi. Bizler de partimizin daha geniş çaplı bir organizasyon tertip ettiğinden bahsettik. Kendilerine daha büyük bir yerde arkadaşlarımızla ve Ünye’deki muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, diğer siyasiler ile beraber olma imkanı sunduk. Başkan vekilimiz bu durumdan memnuniyet duydu ve akşam geniş çaplı bir toplantıda Ünyeliler ile bir araya geldi.

Toplantıda bu 3 tane temel konunun yanında Ünye liman projesi ile ilgili konuştu. Ünye Liman projesini takip ettiğini ve takibi neticesi itibariyle inşallah Ünye’de konteyner limanının olacağını, ardından Kuzey Güney yolu dediğimiz yolunda yapılması ile ilgili süreci takip edeceğini dile getirdi. Bizler de Ünyeli siyasiler olarak bu projelerin saat 2000’i ısrarla sürdüreceğiz.

OSB 40 yıllık bir hikayedir. Allah’ın izniyle bugün nokta koyulur bir duruma geldi. Ünye Üniversitesi ile ilgili paylaştığımız ile ilişkilerimiz çok iyi. İnşallah onu da bir noktada birleştireceğiz. Devamında Kültür Merkezi de yıllardır olması gereken bir eksiklikti. Bu noktada da inşallah talimat veriliyor. Buradan anlaşılıyor ki Ünye’de inşallah kısa sürede yapılmış olan bu hizmetleri Ak partimizin ve partililerimizin desteği ile hayata geçireceğiz. Tabii ki bunlarla bitmeyecek, başka ihtiyaçlarımız ve eksikliklerimiz de var. Ama biz yapılması gereken bu projeleri ileri bir noktaya getirmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Bu noktada başta hemşehrimiz, kıymetli büyüğümüz Genel Başkan Vekilimiz Profesör Doktor Numan Kurtulmuş bizlere çok katkı sağladı. Her gittiğimizde bizlere kapısını açtı, gerekli olan kurumları, yetkili olan bakanları ve bakanlıkları aradı. Bizi yönlendirdi, bize birçok kapıyı açtı.

Devamında da Büyükşehir Belediye başkanımızın, milletvekillerimizin, Bakan Yardımcımızın etkisi ve katkısı oldu. Bu açıdan ben tüm paydaşlarımıza ve bu süreci bu noktaya getirme gayreti içerisinde olan herkese şükranlarımı arz ediyorum. Sonuçta kazanan Ünye olacaktır. Önemli olan bu hizmetlerin Ünye’ye kazandırılmasıdır

Kimin döneminde olmuş, kimin zamanında yapılmış bunların önemi yoktur. Ama tabii ki emeği olanları söylemek gerek.

Ramada Otel’de gerçekleştirdiğimiz toplantı dolayısıyla, Başkan Vekilimiz memnuniyetini dile getirdi ve kendisini iyi duygularla, güzel düşüncelerle buradan uğurladık.

Söz konusu projelerin gerçekleşmesi noktasında birlik ve beraberlik çok önemlidir. Birlik ve beraberliğin olmadığı yerde rahmet olmaz. Birlik ve beraberlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Bu yüzden sevginin ve saygının olduğu yerlerde böyle hizmetlerin olması kaçınılmaz oluyor. İnşallah biz bu dönem Ordu ilimizde güzel bir ahengi yakalamış durumdayız. Biz teşkilatlarımızla, belediyelerimizle, büyükşehrimizle, siyasetçilerimiz ile uyum içerisinde çalışmanın hazzını yaşıyoruz. İnşallah hep beraber bu sürece en güzel şekilde götürürüz. Ünye’mize ve ilimize layık olan hizmetler neler ise, inşallah bunları halkımızın hizmetine sunarız.

Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. Kadınlar bizim yaşamımızın en önemli kaynaklarıdır. Bu açıdan kadına yönelik yapılmış ve yapılacak olan şiddetin hepsine karşıyız. Kadınlar baş tacımızdır ve her şeyden önce anadır. Bu vesile ile kadına yapılan şiddete karşı duruşumuzun her zaman net olacağının mesajını vermek istiyorum.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-