Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Aras Kargo Şirketi Hakkında SKANDAL İddialar

Aras Kargo Şirketi Hakkında SKANDAL İddialar
18 Ekim 2018 - 0:41

Ünye’de yaşanan sel afetinde, kargo aracındaki ürünleri su içinde kalan vatandaş, 2,5 aydır mağduriyetlerinin giderilmediğini söyledi.

8 Ağutos tarihinde Ankara’da bulunan V. Elektronik’ten 2 Bin TL değerinde ürün sipariş eden ve Aras Kargo ile gönderilen ürünleri sel suları içinde kalan Ahmet Dal, kargo şirketi tarafından zararının giderilmesini istiyor.

“Biz size geri dönüş yapacağız ve zararınızı karşılayacağız” demelerine rağmen 2,5 aydır mağdur durumda olan Ahmet Dal, Aras Kargo yetkililerinden ürünlerinin masraflarının giderilmesini isteyerek şunları ifade etti;

Aras Kargo Dalga Geçiyor

Kargo şirketi tarafından mağdur edilen Ahmet Dal: “Ben Fevzi Çakmak Mahallesinde elektrikçilik işiyle uğraşıyorum. 8 Ağustos 2018 tarihinde Ankara’da bulunan V. Elektronik’ten Aras Kargo ile gönderilen ürünüm Cevizdere’deki selde harap olmuştur. 3 ay geçmesine rağmen Aras Kargodan ürünün parası geri gelmemiştir. Bir hafta önce Samsun Bölge Müdürlüğüyle görüştüm ve operasyon bölümündeki bayan bana, ürünün tahsilini itfaiye tarafından alacağımı söyledi.  İtfaiye merkezine gittiğimde bana güldüler ve böyle bir şeyin olamayacağını söylediler.

Aras Kargo Beni Mağdur Etti

Bende raporlarımı alıp gittiğim bir çok yer, Aras Kargo ödemeyeceğini söyledi. Sel yüzünden mağdur kalmış durumdayız.  Aras Kargo dağıtım sırasında Cevizdere’de derenin taşmasından dolayı ürünler sel içinde kalmıştır. Daha önce böyle bir olayla karşılaşmadım ve Aras Kargonun sigorta ile çalıştığını sanmıştım. Bu yüzden Aras Kargo ile iş yapıyordum ama bizi mağdur bıraktı.

Samsun Bölge Müdürlüğündeki bayan, “biz size dönüş yapacağız ve paranız ödenecek” dedi ama kaç ay geçti geri dönen olmadı. Suçlu onlar iken suçlu duruma biz düştük. Sel sırasında infilak olan ürünlerimin masraflarını gidermediler. Bu konuda hukuki işlemleri başlatacağım.  Diğer kargo personelleri ile de görüştüm ve onlar da böyle bir durum olmadığını, sigorta tarafından karşılandığını söylediler.Ancak Aras Kargonun hiçbir ürünü karşılanmadığını söylediler.  Belgelerim ve resimlerim vardır. En kısa zamanda Aras Kargo yetkililerinden ürünümün masrafının giderilmesini istiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-