Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT!

ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT!
02 Aralık 2020 - 1:52

Koronavirüs salgını ile birlikte salgından korunmak için birçok kişi araç sahibi oldu. Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşlar, kışlık araç bakımı ne zaman yapılacak araştırmaya başladı.

Koronavirüsten dolayı kendi aracıyla seyahat ederek ulaşımını sağlamak isteyen vatandaşlar, arabaların kışlık bakımı yapılırken nelere dikkat edilmeli merak ediyor.

Araç sahiplerini çok geç kalmadan araçlarının kışlık bakımını yaptırmalarını tavsiye eden Oto Servis İstanbul işletme sahibi Şenol Dirhemsiz konuşmasında şunları ifade etti;

“Oto servis İstanbul işletmesinin sahibiyim. 8 yıldır bu işi yapmaktayım. Araç sürücüleri kış sezonu dışında da araç bakımlarını periyodik olarak yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Kar lastikleri soğuk hava şartlarına göre üretilmiştir. Antifriz, sıvı ve kar lastiği bakımlarını yaptırmalarını öneriyorum. Ünye de bize gelen kaza vakaları genel olarak araçların alt takım ve lastik bakımı eksiklilerinden kaynaklanıyor. Sürücüler haka akışının daha fazla olduğu, viyadüklerde, köprü giriş ve çıkışlarındaki gizli buzlanmalara dikkat etmelerini tavsiye ediyorum. Sürücüleri şu konuda uyarmak istiyorum marketlerde satılan maliyeti düşük antifrizlerin sahteleri var ve asit oranları çok yüksek oluyor. Uygun diye tercih ettiğimiz bu antifriz motorun bozulmasına sebep oluyor. Bu konuda bilinen markalar tercih edilmelidir. Bir aracın periyodduk komple bakım ücreti 550-600 TL civarında olur” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-