Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ANAOKULU VE KREŞLER AÇIK OLACAK

ANAOKULU VE KREŞLER AÇIK OLACAK
23 Kasım 2020 - 1:34


2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatili sona erdi. Pazartesiden itibaren eğitim, uzaktan eğitim yoluyla yeniden başlayacak.

Bu kapsamda İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU, İlçe Millî Eğitim Müdürleri İle Toplantı Yaptı

19 İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin katıldığı video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda yaşanan pandemi süreci ve bu sürece yönelik Bakanlığımız tarafından alınan yeni uygulamalar görüşüldü.

ANAOKULU VE KREŞLER AÇIK

EBA Destek Noktaları’nda gerekli tedbirlerin alınarak hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden il Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU, anaokulu ve kreşlerin Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacağını belirtti.

Uzaktan eğitim sürecinde haftalık ders programları, okul yönetimlerinin koordinesinde öğretmenler tarafından öğrenciler ve velilerle paylaşılacak.

Öğretmenlerin zümre olarak haftada bir gün okula gelmeleri gerektiğinin vurgulandığı toplantıda, süreç boyunca yapılacak iş ve işlemlerin Bakanlığımızca gönderilen genelge doğrultusunda gerçekleşmesi gerektiğinin önemine değinildi.

Yürütülen çalışmalarla ilgili de İlçe Millî Eğitim Müdürlerinden bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

4 Ocak’a kadar yüz yüze veya uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacak.

Bu tarihten sonra sınavların okul ortamında yüz yüze yapılması planlanıyor. 4 Ocak’tan sonra ise ölçme ve değerlendirme faaliyetleri ile ilgili hususlar salgın sürecinin seyrine göre değerlendirilecek.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-