Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Anadolu Masalları Okul Öncesi Eğitim Seti Anasınıflarına Dağıtıldı

Anadolu Masalları Okul Öncesi Eğitim Seti Anasınıflarına Dağıtıldı
17 Aralık 2020 - 23:08

Anadolu Masalları Projesi kapsamında Bakanlığımızca hazırlanan “Anadolu Masalları Eğitim Seti”nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı plan çerçevesinde dağıtımı gerçekleştirildi.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yürütülen “Anadolu Masalları Projesi” kapsamında okul öncesi öğretmenlerin kullanımına sunulmak amacıyla Millî Eğitimin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak hazırlanan ve ikinci baskısı yapılan Okul Öncesi Anadolu Masalları Eğitim Seti okullara teslim edildi. Daha önce ilimizdeki anaokullarına dağıtılan ve içerisinde masal kitapları, kılavuz kitap, oyun kartları, dinleme ve şarkı CD’lerinden oluşan eğitim setleri, bünyesinde anasınıfı bulunan Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerindeki okullarımıza ulaştı.

Millî değerlerin hayata geçirilmesi ve çocuklarla buluşturulması amacıyla başlatılan Anadolu Masalları Projesi, Türk masallarının dışında başka ülkelerin masallarını da bir araya getiren bir çalışma özelliğiyle eğitim sistemi içerisinde anahtar bir rol oynayan proje olarak hayata geçirilmişti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-