Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AMERİKA YOLUNU AÇAN KIRAN’A TEŞEKKÜR

AMERİKA YOLUNU AÇAN KIRAN’A TEŞEKKÜR
22 Ağustos 2020 - 1:15

“Ünyeli başarılı öğrenci okumak için destek bekliyor” başlıklı haberimizin ardından K.K’na yardım eli uzandı.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü birincilikle bitiren Ünyeli öğrenci, İllinios Üniversitesi’nden burs kazandı.

BAKAN ELİ UZANDI

Fakat Amerika’ya gitmek üzere uçak biletini alacak maddi imkanlarının bulunmadığını söyleyen anne Z. K.nin sesini çok geçmeden Ünyeli hemşehrimiz Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran duydu.

Ünyeli hemşehrimiz Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, başarılı öğrenciK.K’nın Amerika’ya uçuş masraflarını üstlendi. Kıran, bu hareketiyle her zaman olduğu gibi yardımseverliliğini gösterdi.

YAVUZ SELİM KIRAN’A TEŞEKKÜR

Gazetemize açıklamada bulunan anne Z.K oğlunun Amerika’ya gitmesinde destekte bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’a teşekkür etti.

Anne “Yayınladığınız haberin ardından Sayın Bakanımız bizi aradı. Oğlumun öğretimize devam etmesi için elinden gelen desteği vereceğini söyleyerek, Amerika’ya uçuş biletini aldı. Aynı zamanda Amerika’daki konsolosluğa oğlumla ilgilenmeleri konusunda bilgi verdiğini belirtti. Oğluma da Amerika’da sıkıntısı olsun veya olmasın, her zaman konsolosluğa gidebileceğini ve ona her konuda yardımcı olunacağını söyleyerek bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

Benim oğlum diye demiyorum, başarılı gençlere destek olunmalı ve önleri açılmalı ki ülkelerine dönsünler ve en iyi şekilde hizmet etsinler” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-