Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ALTINORDU MECLİSİNDE YILIN KAVGASINA İLK AÇIKLAMA

ALTINORDU MECLİSİNDE YILIN KAVGASINA İLK AÇIKLAMA
27 Aralık 2020 - 22:11

Altınordu Belediye meclisi toplantısı gergin geçti.

Altınordu Belediye Başkanı Sayın Aşkın Tören ile CHP’li Altınordu Belediye Meclisi üyesi Av. Sedat Gürsoy arasında tartışma yaşandı.

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Av. Sedat Gürsoy ‘un sosyal medyadan Başkan Tören’i eleştirmesine, Belediye Başkanı Tören’in mecliste sert cevaplar vermesi tansiyonu yükseltti.

İkili arasında yaşanan ağız dalaşı kameralara yansırken ,mecliste yükselen tansiyonu araya girmek isteyen üyeler düşürmek için uğraş verdiler.Her iki tarafa da sık sık uyarılarda bulunan meclis üyelerine rağmen tartışma uzun süre devam etti.

Meclisteki gergin anların tarafı olan Altınordu Belediye Meclisi üyesi Av. Sedat Gürsoy, daha sonra mecliste yasanan olayla ilgili sosyal platformdan paylaşımda bulundu.

İŞTE GÜRSOY’UN PAYLAŞIMI

”Bugünkü Altınordu Belediye meclisi toplantısı gergin geçti. Belediye Baskanı Sayın Aşkın Tören daha önce sosyal medyadan yaptığım iki eleştiriyi hazmedemeyip belediye meclisi toplantısını bu eleştirilere cevap vermeye ayırdı. Bazı arkadaşların hatırlayacağı gibi iki konuda kendisini eleştirmiştim.

 1. Tören’in covidle mücadele önlemlerine dikkat etmeden ve ihtiyaç sahiplerini teşhir ederek ekmek dağıtması
 2. Tören’in ilkokul ögrencilerine belediye logolu sırt çantası dağıtması
  Ekonomik kriz ve covidle mücadele ettiğimiz bu zor günlerde elbette devlet, belediye ve sivil toplum ihtiyaç sahipleri ile dayanışma içinde olacaktır. Elbette güçsüz vatandaşlarımızı destekleyeceğiz. Ama kimsenin onuruyla, gururuyla oynamadan kimsenin damgalanmasına izin vermeden bunu yapacağız. Bizim mücadelemiz budur. Sosyal yardımın da sosyal dayanışmanın da bir adabı vardır. Hepimiz zor günlerden geçiyoruz hepimiz yoksulluğun ne olduğunu biliyoruz. Ancak insan hayatını ve onurunu hiçe sayan hiç bir girişime izin vermeceğimizi de herkes bilsin.
  Biz bugün mecliste Ordumuzun ve halkımızın sorunlarını dile getirmeyi isterdik ama Sayın Tören kendisini tartıştırmayı istedi. Biz halkımızın ekonomik derdine derman olmayı konuşmak isterdik ama Sayın Tören siyasi eleştiri kaldıramadığını tartışmak istedi.
  Sosyal devlete, sosyal belediyeciliğe bugün her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Ülkemizin, halkımızın derdine derman olmaya yetecek kadar kaynakları bulunmaktadır. Hep birlikte ekonomik krizin de covid belasının da üstesinden gelebiliriz. Yeterki bu kaynakları halkımızın çıkarlarına, ihtiyaç sahiplerine ve ülkemize harcayalım. Yeterki kaynakları birilerine peşkeş çekmeyelim, israf ve çar çur etmeyelim, kendi kişisel reklamımıza harcamayalım. Hele ihtiyaç içindeki halkımızı ve çocuklarımızı siyasi şovlara alet etmeye kalkmayalım. Biz bunların hiç birine izin vermedik, vermeyeceğiz de. Takdiri Ordu halkına bırakıyorum. Saygılarımla.
  Altınordu Belediye Meclisi üyesi
  Av. Sedat Gürsoy ”
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-