Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Altın ve Döviz Piyasasından Altın Tüyolar

Altın ve Döviz Piyasasından Altın Tüyolar
17 Kasım 2019 - 23:55

CCK Kuyumculuk İşletmecisi Cüneyt Coşgunalp döviz ve altın piyasalarındaki son durumunu değerlendirdi.

Dövizin haftaya düşüş ile başlangıç yaptığını ancak Çarşamba gününden bu yana yükseliş gösterdiği belirten Coşgunalp şu şekilde konuştu;

“Geçtiğimiz hafta 5,77 – 5,80 bandında olan dolar TL kuru, bu hafta başı göreceli olarak düşüş trendine girerek başlamıştı. Bugün itibariyle ise 5,75-5,76 bandında hareket ediyor.

Euro-TL de bu paralelde cevap vererek 6,40’dan 6,33’lere kadar gerilemiş durumda.

1505 civarında olan altın ons fiyatları özellikle bu hafta başından itibaren 1500 doların altına inerek çarşamba günü itibariyle1449 dolara kadar geriledi. Gram altın fiyatları geçici olarak da olsa 270 TL’nin altına düştü. Bugün ise gram altın 272 TL civarında.

Altın bir miktar daha yukarı yönlü tepki verebilir. Amerika’nın dış siyaseti altın ona fiyatında etkili olmaya devam ediyor. Şuan için gördüğümüz, ons fiyatları biraz dinlenme geçiriyor ama tahminimiz orta uzun vadede hayalen yukarı yönlü devam etmekte. Kısa vadeli durumlarda ise altının küçük alış satışlarda değerlendirilmesini tavsiye ederiz. Altın portföyünü değiştirmek isteyen yatırımcılarımız var ise, bir miktar daha altın ons fiyatını takip etmelerini öneririm. Altın alacak yatırımcılarımız var ise bence 1450-1400 bandında hareket edecek altın ons fiyatlarını takip etmelerini tavsiye ederim. Genel anlamda ise şu anda baktığımızda altın alınabilir durumda.

Bugün için gram altın 272 TL, Cumhuriyet Ata lira 1850 TL, çeyrek altın ise 455 TL’dir. Bilezik gram satış fiyatı ise 260, alış fiyatımız ise 245 TL’dir.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-