Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Alp’ten Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı

Alp’ten Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı
27 Mart 2020 - 12:55

Ünye Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hamza Alp, her yıl 27 Mart’ta kutlanan Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Alp yayınladığı mesajında,” Dünya Tiyatro Günü’nüz kutlu olsun diliyorum. Maalesef tüm dünyada her yıl 27 Mart’ta kutlanan tiyatro severlerle buluşmalar kutlanır ve tiyatrolar ücretsiz sahne alırdı. Ne yazık ki bu yıl dünyada yaşanan koronavirüs dolayısıyla oyunlar sahnelenmiyor. Her yıl Dünya Tiyatro Günü’nde tiyatrocular bir metin hazırlar ve o metinleri de sahnelerde okurlardı. Bu yıl Ünye Sanat Tiyatrosu olarak bir bildiri yayınlayamadık. Ünye’de maalesef tiyatro oynayabileceğimiz bir sahnemiz yok. Ama umudumuz vardı ve umudumuz hala devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda inşallah 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü sahnede bildiri okuyarak geçirmek umuduyla Dünya Tiyatro Günü’nüz kutlu olsun diliyorum” dedi.

1961 yılında Uluslararası Tiyatrolar Birliği tarafından kurulan ve her yıl 27 Mart günü ITI merkezleri ve dünya çapında tiyatro grupları tarafından kutlanan “Dünya Tiyatrolar Günü” Pek çok ulusal ve uluslararası etkinlik kutlamalarda yer almaktadır.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-