Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AKRABAYA HER YOL VAR, VATANDAŞA YOK

AKRABAYA HER YOL VAR, VATANDAŞA YOK
30 Kasım 2020 - 1:47

Tekkiraz’a bağlı Yenikızılcıkese Mahallesinde bütün uğraşlara rağmen kendi sokaklarının yollarını bir türlü yaptıramıyorlar. Mevcut kullandıkları yoldan ise ne itfaiye geçebiliyor ne de ambulans.

Ünye’nin Tekkiraz Mahallesi Yenikızılcıkese mevkiinde oturan ocak ailesi sokaklarına giden ve kendi bahçelerinden verdikleri muvafakatnağme rağmen beş yıldır yollarına kavuşamadı.

Yaptıkları bütün başvurular olumsuz cevaplanırken iddialara göre çevrede daha basit yollar yapıldı ancak on haneye giden bu yol yapılamadı.    

 Seher Ocak gazetemize özel yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Ordu Ünye Yeni Kızılcıkese Mahallesinde oturuyorum. Beş yıldır biz yol konusunu Ünye Belediyesine, cimere ve muhtarımıza bildiriyoruz. Enver Yılmaz’ın Bakan olduğu zamanlar bize yolun yapılacağına dair belge gelmişti. Enver Yılmaz görevden alındıktan sonra yolun yapılması durduruldu. Hüseyin Tavlı göreve geldiği zaman biz bu yolun yapılması için yeniden talimat verdik ancak biz beş yıldır bu yolun sorunları ile uğraşıyoruz. Ben buradan Devlet Büyüklerimize sesleniyorum. Yağmur suları yollarımızı kötüyken daha kötü hale getirdi. Yağmur yağdığında yeni yapılan evimizin altına su birikintisi oldu. Bizler tarım ile geçinen insanlarız, yağmur yağdın da fındıklarımız su altında kalmıştır. Bu konuyla alakalı şikayetlerimiz kimse görmüyor.” Dedi.

Cemil Ocak konuşmada şunları söyledi;

“Komşumuzun evi yandı, yanma sebebi ise ihmalsizlik yapılmıştır. Olaya müdahale etmeye gelen itfaiye aracı Ünye’den çok uzun bir süre sonra gelmiştir. Tekkiraz İtfaiye aracında su ve şoför olmadığını belirttiler. Tekkiraz aracında neden su yoktu? Tekkiraz aracında su olsaydı kullanan bir kişi olsaydı komşumuzun evi yanmazdı. Yolumuza ambulans ve itfaiye inemiyor.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-