Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AKP’li Kurtulmuş’tan partisine: “Menfaat sağlamak için dolananlarla yürüyecek yolumuz yok”

AKP’li Kurtulmuş’tan partisine: “Menfaat sağlamak için dolananlarla yürüyecek yolumuz yok”
03 Kasım 2019 - 1:56

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisine yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Partisine yönelik eleştirilerde bulunan Kurtulmuş, “Şahsına menfaat sağlamak için buralarda dolananlarla artık yürüyecek bir metre yolumuz yoktur” dedi.
“Cumhurbaşkanımızın resmini koyarak, ‘Biz onun adayıyız’ diyerek seçim kazanma devri geride kalmıştır” diyen Kurtulmuş, halka tepeden bakan insanlarla yollarının ayrı olduklarını söyledi.

Kurtulmuş, partisinin Uşak İl Başkanlığının Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada partisine yönelik dikkat çeken mesajlarda bulunan Kurtulmuş, “Önümüzdeki dönem dünya ve Türkiye siyaseti için yeni bir dönem olduğu gibi AKP için de yeni bir dönemdir. Açıkçası artık Tayyip Erdoğan’ın siyasi karizmasının arkasına sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır. Bizim üzerimize düşen, onun üstüne yük olmak değil onun yükünü almaktır” ifadelerini kullandı.

“‘BİZ ONUN ADAYIYIZ’ DİYEREK SEÇİM KAZANMA DEVRİ GERİDE KALDI”

Kurtulmuş, şunları kaydetti: “Her bir siyasi aktörümüz, halkta karşılığı olan, motivasyonu olan, bilgisi, ahlakı olan, halkın sevdiği insanlardan oluşmalıdır. İşte son seçimlerde bazı seçim bölgelerinde aldığımız sonuç bunun çok açık bir göstergesidir. Artık sadece Cumhurbaşkanımızın resmini koyarak, ‘Biz onun adayıyız.’ diyerek seçim kazanma devri geride kalmıştır. Onun için AK Parti siyaseti de yeni bir döneme giriyor. Söylem olarak tabiri caizse bu cıvataları sıkıştıracağız, yerli, milli olmak, demokrat olmak, reformcu olmak, kuşatıcı ve kapsayıcı olmak konusunda söylemlerimizi daha güçlü hale getirerek Allah’ın izniyle yolumuza devam edeceğiz.”

“ŞAHSINA MENFAAT SAĞLAMAK İÇİN BURALARDA DOLANANLARLA YÜRÜYECEK YOLUMUZ YOK”

“Çok açık söylüyorum, AK Parti’yi bir geçim kapısı olarak görenler, AK Parti’nin bu büyük siyasi mücadelesi üzerinden kendi şahsına menfaat sağlamak için buralarda dolananlarla artık yürüyecek bir metre yolumuz yoktur” diyen Kurtulmuş, halka tepeden bakan, kendini nimet gören insanlarla da yollarının ayrı olduğunu söyledi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-