Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Akar’dan Esnaf İçin Çağrı

Akar’dan Esnaf İçin Çağrı
12 Aralık 2020 - 5:57

Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, korona virüs salgını nedeniyle kısıtlamalar sonrası sıkıntı yaşayan Kapalı Pazar Yeri esnaflarını ziyaret etti.
Türkiye genelinde uygulanan korona virüs salgını sonrası alışverişlerin düştüğünü söyleyen Kapalı Pazar esnafı, Başkan Akar’la sorunlarını paylaştı. Özellikle günlük alışverişlerinin düştüğünü ve siftah yapamadan kepenk kapattıklarını söyleyen pazar yeri esnafı, süreçle alakalı vatandaşlara seslenerek alışverişlerini yerli esnaflardan yapmalarını istedi.
Akar, ”Kapalı Pazar Yeri Ünye İçin Önemli Bir Kazanımdır”
Özellikle küçük esnafların zor günler geçirdiğini ve yaşanılan sürecin sıkıntılı olduğunu ifade eden Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar,” Şu an Türkiye genelinde pandemi nedeniyle belli sektörlerde ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Şu an insanlarımız internet üzerinden bir alışveriş yapıyor ve bu küçük ölçekli esnaflarımız için ciddi bir sorun teşkil ediyor. Tabi bu kapalı pazar yeri ilçemiz için önemli bir kazanımdır, ayrıca tüm ilçemizin de burayı gezip ziyaret etmesini istiyoruz” dedi.
“Küçük Esnafımız Bu Kışı Kendi İmkânlarıyla Geçirecek”
Kış ayının gelmesiyle beraber sürecin sıkıntılı şartlarda ilerleyeceğini ve küçük esnafların kışı kendi imkânlarıyla geçireceğini söyleyen Akar,” Şu an Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu esnaflarımıza teşvik ve KGF kredisiyle alakalı çalışma yürütmektedir. Tabi şu anlık çok büyük bir destek görünmemektedir. Yani bu kış eslaflarımızın kendi imkânlarıyla geçimlerini devam ettireceğini düşünüyorum. Tabi bu sektörün bizim çok odamızla alakası yok ama bu esnaflarımızda sonuçta bu zincirin bir halkasını oluşturmaktadır. Tabi buradaki eslaflarımız için Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi’nden gerekli destekleri alabiliyorlar. Büyük esnaflarımız için KGF desteği çalışması devam etmektedir” diye konuştu.
“İnternetten Değil Bizden Alışveriş Yapın”
İnternet üzerinden yapılan alışverişlerdeki ürünlerin aynısının kendilerinde olduğunu ifade eden Kapalı Pazar Yeri Dernek Başkan Yardımcısı Hasan Gümüş,” Şu an memleketimizde genel olarak bir sıkıntı var. Biz istiyoruz ki vatandaşlarımızın bu süreçte yerel esnaflarına sahip çıksın, internet üzerinden alışveriş yerine buradaki esnaflarımızdan alışverişlerini yapmalarını istiyoruz. Çünkü vatandaşlarımızın buraya yönlenmesiyle hem bizlere hem de ilçemize katkı olacağını düşünüyoruz. Esnaf olarak dört senedir burada müşterilerimize hizmet veriyoruz. Kapalı Pazar Yeri esnafımız güncel olan ürünleri buraya getirmeye çalışıyor” şeklinde konuştu.
“Kapalı Pazar Yeri’ne Levha İstiyoruz”
Dışarıdan gelen bazı müşterilerin burayı bulmasında zorluk çektiğini ifade ederek pazar yerine levha konulması çağrısında bulunan Gümüş,” Buraya dışarıdan gelen vatandaşlarımız bizim nerede olduğumuzu bilmiyorlar. Buraya öncelikli olması gereken hususlardan bir tanesi de levha olmasıdır” diyerek çözüme kavuşması noktasında yetkililere seslendi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-