Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AK PARTİ’DEN KIZILAY’A DESTEK

AK PARTİ’DEN KIZILAY’A DESTEK
03 Şubat 2021 - 14:38

Siyasi partileri Kızılay’a kan bağışı kampanyasında bugün Ak Parti Ünye ilçe teşkilatı yer aldı.

Kızılay Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu ve yönetimi, kan bağışını dikkat çekmek ve azalan stokları tamamlamak için düzenlediği kan bağışı kampanyasına siyasi partilerden destek devam ediyor.

Kampanya kapsamında bugün Kızılay Kan bağışı tırını ziyaret eden AK Parti Ünye ilçe başkanı ve yönetimi kan bağışında bulundular.

Kan bağışında destek verdikleri için Ak Parti Ünye ilçe teşkilatına teşekkür eden Kızılay Ünye Şube İsmet Küçükoğlu yaptığı konuşmada şu sözleri ifade etti;

“Pandemi nedeniyle Türkiye genelinde kan stoklarımız azaldı. Bu süreçte de çok fazla kan ihtiyacı oldu, Ünye genelindeki hemşerilerimizin kan ihtiyacını yerinde getirmemenin üzüntüsü içindeydik. Bunu düşünerek öncelikle siyasi partilerimizi ziyaret etmeye kara verdik, onlarda gereken ilgiyi gösterdi.

Kan gerçekten acil değil sürekli bir ihtiyaç, herkesin başına gelebilir. Kızılay başkanı olarak beni kan için her gün arıyorlar. Geçen sene stoklarımız vardı ne kadar kan ihtiyacı varsa karşılayabiliyorduk ancak şu an öyle değil.

Herkesin senede 1 kez de olsa kan vermesi gerekmektedir, düzenli bağışçı olan erkeler 3 ayda 1, kadınlar ise 4 ayda 1 kez kan bağışı yapmakta. Biz bir kandan eritrosit, trombosit ve plazma alıyoruz. Bu 3 insanın ihtiyacını gideriyor, hayatını kurtarıyor. Bugün kampanyamıza destek veren AK Parti ilçe başkanımız ve teşkilatına teşekkürlerimi iletiyorum.”Dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan yaptığı konuşmada şu sözleri ifade etti;

“Bugün burada çok önemli bir sosyal sorumluluk projesine katkı sağlamak için bir araya geldik. İsmet Başkanımızın da ifade ettiği gibi kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu anlamda da Kızılay 1868 yıllarında kuruluşu ile birlikte Uluslararası arenada çok önemli bir rol üstlenmektedir. Sadece kan ihtiyaçlarını karşılanması değil aynı zamanda sosyal ihtiyaçlarında karşılanmasını sütlenmektedirler. Herhangi bir doğal afetlerde de vatandaşların yanında olan kurumdur. Ülkemizin kan stok ihtiyaçlarını Kızılay sağlamaktadır.

SADECE BUGÜN DEĞİL KIZILAY’IN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Pandeminin vermiş olduğu etki ve hastalığın artması ile birlikte kan ihtiyacı artmış oluyor. Bizlerde Adalet ve Kalkınma Parti Ünye Şubesi mensupları olarak dava arkadaşlarımızla bu stoklara katkı sağlamak için gelmiş oluyoruz. Sadece bugün değil Kızılay’ın her zaman yanındayız. Kanın yapılmadığını ve her zaman bulunmadığını en iyi bilenlerdeniz. İnsanlar yaşayacak ki devletimiz de yaşasın. Devlet de tüm tedbirleri alarak vatandaşları koruma noktasında elinden geleni yapacaktır. Ben Ünyeli hemşerilerimizi tümünü yılda bir defa da olsa kan vermeye davet ediyorum. Acil durum araçlarında bizler veya yakınlarımızda olabilir.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-