Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AİLE HEKİMLERİ ESNEK ÇALIŞMA İSTİYOR

AİLE HEKİMLERİ ESNEK ÇALIŞMA İSTİYOR
08 Aralık 2020 - 19:00

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Dr. Özlem Sezen, aile hekimliği çalışanlarının en büyük risk grupları arasında yer aldığına aile hekimliği çalışanlarının da esnek çalışma hakkı olması gerektiğini söyledi.

AHEF Başkanı Dr. Özlem Sezen konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi; “Esnek çalışma, virüs yükü çok fazla olan sağlık çalışanlarının bu yükünü azaltmak, hastalığa yakalanmalarını daha asgari düzeyde sınırlamak için onlara verilecek en büyük destek ve insani haktır. AHEF, aile hekimliği çalışanlarının esnek çalışma taleplerini birçok kez ifade etmiştir. Bu anlamda hem sağlık komisyonunda temsilcisi bulunan partilere hem Cumhurbaşkanlığı sağlık politikalarına hem de Sağlık Bakanlığı’na çağrımız ve başvurularımız devam etmektedir.”

Son yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde mesai saatlerindeki değişiklikler ile ilgili açık bir ayırım söz konusu değilken İl Valilikleri ve İl Sağlık Müdürlüklerinin aile hekimliği çalışanlarını bu kapsamın dışında tuttuğunu vurgulayan Dr. Sezen, “valiliklerin hangi somut verilere dayanarak bu kararları aldığı açıklanmalı eğer ortada bir personel desteği ihtiyacı varsa acilen giderilmelidir. AHEF olarak esnek çalışma isteğimizi yineler, sahadaki uygulamalarının valilikler tarafından farklı şekilde uygulanmasını kabul etmediğimizi bildiririz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-