Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ADIGÜZEL’DEN ÖĞRETMEN TAYİNLERİNE DAİR AÇIKLAMA

ADIGÜZEL’DEN ÖĞRETMEN TAYİNLERİNE DAİR AÇIKLAMA
04 Eylül 2020 - 17:39

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel bu yılki öğretmen tayinleri ile ilgili mağduriyetleri dile getirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Adıgüzel şunları belirtti:

“Uzunca bir süredir öğretmenlerin tayin talepleri ile ilgili ciddi haksızlıklar ve mağduriyetler var. Mazeret tayinleri ile ilgili olarak eş durumu sağlık sorunu engellilik Can güvenliği ve bunun gibi konularda tayin taleplerinin yeterince karşılanmadığı yönünde öğretmenlerimizden yoğun şikâyet geliyor aile birliği anayasal bir haktır sağlık da anayasal bir haktır. Milli Eğitim Bakanlığı bu öğretmenlerimizin de birer anne baba olduğunu Bunlarında birer anne babası olduğunu ve evlat olduklarını unutmamalıdır

Hasta veya engelli durumda olup çocuklarından ya da eşinden ayrı yaşamak zorunda kalan anne babalar… Özellikle pandemi şartlarında öğretmenlerimizin eşi ile işi arasında bırakılması büyük haksızlıktır.  Zaten bu pandemi koşullarında ilk yarıyıl için yüz yüze eğitim mümkün değildir. Bu nedenle yüz yüze eğitimin ikinci yarıyıl için planlanması, bununla ilgili altyapının oluşturulması, yeterli öğretmen ataması yapılması, dersliklerin pandemiye uygun koşullara göre düzenlemesi için zamana ihtiyaç vardır. Bu süre zarfında bunlar hazırlanırken bir yandan da öğretmen dağılımı ve bu mağduriyetlerin giderilmesi noktasında da topyekün bir çalışma yapılmalıdır. Bu konu ile ilgili memur sendikaları Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde girişimde bulundular. Henüz bir olumlu dönüş yapılmadı. Biz de Milli Eğitim Bakanı ile bu konu ile ilgili talepte bulunduk. Olumlu cevap bekliyoruz çözümleri birlikte ve topyekün ele almamız gerekmektedir.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-