Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MAHALLE SAKİNLERİ METRUK BİNANIN YIKILMASINI İSTİYOR

MAHALLE SAKİNLERİ METRUK BİNANIN YIKILMASINI İSTİYOR
21 Mayıs 2020 - 11:38

Ünye Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri mahallelerinde bulunan metruk binaların yıkılmasını talep ediyor.

Fevzi Çakmak Mahallesi Atapark Geçidi no:17 adresinde bulunan ve kullanılmayan binada, içki ve zararlı madde kullanımı yapıldığını belirten komşu bina sakinleri, bu metruk binanın bir an önce yıkılmasını istiyorlar.

Binaya içki ve uyuşturucu kullanan insanların geldiğini ve bundan dolayı evlerinin önündeki yolu kullanırken bile tedirginlik duyduklarını, kendilerine laf atıldığını ve binada oluşan böceklerin evlerine geldiğini ifade eden mahalle sakinleri şikayetlerini kameralarımıza dile getirdi.

Konu ile ilgili konuşan mahalle sakinleri şunları ifade etti:

Nuray Karatay: “Burada bulunan binada beni ve mahalleliyi rahatsız eden olaylar oluyor. Bu kullanılmayan binaya gece saatlerinde içki içenler ve zararlı madde kullananlar geliyor. Bu artık her gece olmaya başladı ve ben burada oturan bir kişi olarak rahatsızlık duyuyorum. Binanın içi harap bir durumda ve binada ortaya çıkan akrep, yılan ve böcek gibi hayvanlar bizim evimize giriyor. Ne kadar zararlı madde kullanan var ise bu binaya geliyor ve bizlere rahatsızlık veriyorlar. Biz evimizin önündeki yolu kullanırken tedirginlik duyuyoruz çünkü buradan geçerken bizi rahatsız ediyorlar. Burada çocuklar, aileler, kadınlar var. Biz bu evin burada olmasını istemiyor ve yetkililerden yıkımını talep ediyoruz.” dedi.

Fatma Kadıoğlu: “Bu bina yüzünden bizim evimize böcek, kertenkele gibi hayvanlar gelmeye başladı. Bizim çocuklarımız var ve korkuyorlar. Bu binaya ne kadar madde kullanan var ise geliyor ve gürültü yapıyorlar. Biz artık daha fazla korku ve rahatsızlık duymak istemiyor, bu binanın yıkılıp rahat bir şekilde evimizde oturmak istiyoruz.” dedi. 

Eda Simsar: “Ben bu binanın bir an önce yıkılmasını istiyorum. Bu binaya içki içenler ve madde kullananlar geliyor. Ben evimden dışarıya çıktığımda tedirgin oluyorum çünkü sürekli laf atıyorlar. Ben evdeyken bile korkuyorum. Ayrıca binada oluşan böcekler de bizim evimize geliyor. Ben binanın bir an önce yıkılmasını istiyorum.” dedi.

Yaşar Yıldız: “Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan yaklaşık 10-12 tane metruk binanın, bir yıl önce Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Emniyet Müdürlüğüne yapmış olduğumuz dilekçelerle bu binaların yıkılması onaylanmıştı. Ancak korona virüs nedeniyle bu çalışmaların gevşediğini öğrendik. Mahallemizde bulunan bu metruk binaların bir an önce yıkılmasını talep ediyor, Ünye Kaymakamımızın, Emniyet Müdürümüzün ve diğer yetkililerin bu konuya ne kadar duyarlı olduklarını biliyoruz. Vatandaşlarımız bu gibi evlerden çok rahatsızlar. Zararlı madde kullanan kişiler bu gibi evleri mesken ediniyorlar. İnsanların sağlığı, can güvenliği, mal güvenliği tehlike altındadır. Burayı kullanan insanların ne yapacakları belli olmaz. Burada yangın çıkabilir. Burası Ünye’nin en güzel mahallelerinden birisidir. Bu mahallede bu şekilde olayları yakıştıramıyoruz. Ünyeli yetkililerden bize bu konu ile ilgili yardımcı olmalarını rica ve talep ediyorum.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-