Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

99.Yılı Kutlamanın Mutluluğunu Yaşıyoruz

99.Yılı Kutlamanın Mutluluğunu Yaşıyoruz
23 Nisan 2019 - 1:36

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni bir dönemin başlangıcı olan ve devletimizin temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920 tarihi milli egemenliğimiz açısından önemli bir tarihtir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İstiklal Mücadelemizi başarıyla yöneterek bağımsızlığımızın kazanılmasında büyük payı olan, hepimizin iftihar ettiği bir kurumdur.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.

Aziz milletimiz verdiği bağımsızlık mücadelesiyle mazlum milletlere örnek olmayı başarmış, bugünde her alanda kalkınan ve gelişen, çağdaş ülkelerle rekabet eden saygın ve istikrarın sembolü bir ülke haline gelmiştir.

Kendine güvenen, teknolojiye hâkim, girişimci, ufku ve vizyonu geniş, değerlerine bağlı, kültür ve medeniyetimizi daha ileri noktalara taşıyacak bireyler olarak yetişmesine büyük özen gösterdiğimizin çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşımaktadır.

Bu aziz milletin kahraman çocukları, dün Çanakkale’de yedi düvele karşı yiğitçe savaşmışlar, bugün de 15 Temmuz hain darbe girişiminde milli iradeyi cesurca savunmuşlardır. İnanıyorum ki bu şuurla büyüyen çocuklarımız, zengin kültürümüzden, bağımsızlık mücadelemizden, demokrasinin değerlerinden güç alarak ülkemizi daha da ileri seviyelere götüreceklerdir.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-