Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

80 KİLOMETRE HIZDA ESMESİ BEKLENİYOR

80 KİLOMETRE HIZDA ESMESİ BEKLENİYOR
16 Mart 2021 - 0:57

Salı günü Ordu’da beklenen saatteki hızı 80 kilometreye varan kuvvetli fırtına öncesinde Altınordu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, olası soba zehirlenmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Bölgemizde beklenen güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli rüzgarın, fırtına (60-80 km/sa) ve yer yer kısa süreli tam fırtına (100 km/sa) şeklinde esmesi tahinin ediliyor.

Meteoroloji tarafından yapılan uyarı sonrasında Altınordu Belediyesi bir açıklama yaptı. Vatandaşları tedbirli olmaya çağıran Altınordu Belediyesi açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Rüzgar ve fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksanalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Şehrimizde de etkili olması beklenen rüzgar ve fırtına sebebiyle meydana gelebilecek olumsuzluklarda ve ihtiyaç halinde Altınordu Belediyemizin 444 40 52 No’lu telefonundan bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-