Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

52 OKULA SPOR MALZEMESİ DAĞITIMI YAPILDI

52 OKULA SPOR MALZEMESİ DAĞITIMI YAPILDI
05 Mart 2020 - 17:32

Vali Seddar Yavuz, okullarda sportif faaliyetlerin arttırılmasını sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim  Bakanlığı arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında, 52 okula spor malzemesi dağıtımı törenine katıldı.

Şehit Sefa Kabakkaya Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen törene Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Hitaloğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından okullardaki sportif faaliyetlerde kullanılmak üzere gönderilen spor malzemelerinin, Altınordu, Fatsa, Ünye ve Ulubey ilçelerindeki 52 okula dağıtıldığı törende bir konuşma gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz,  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, her alanda olduğu gibi spor alanında da büyük bir devrim gerçekleştirdiğini ve yapılan yatırımlarla spor tesisleri yönünden Avrupa ülkeleri ile yarışabilecek düzeye ulaşıldığını ifade etti.

Vali Yavuz, gençlerin hayata hazırlanırken sağlıklı birer birey olması, yenmeyi, yenilmeyi ve rekabet edebilmeyi öğrenmesi açısından sporun son derece önemli olduğuna vurgu yaparak, lisanslı sporcu sayısının arttırılması gerektiğine dikkat çekti.

Vali Yavuz, “82 milyon insanın bulunduğu bir ülkede, 20 milyon gencin neredeyse eğitim kurumlarında olduğu bir ülkede, eğer lisanssız sporcu sayısı bugün çok küçük ülkelerin bile sporcu sayısıyla birbirine yakınsa, o zaman bir problem var demektir. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımızın yapmış olduğu protokol, tam da bu problemi çözmeye yöneliktir. Dolayısıyla biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlemiş olduğu politikaları ilimizde uygulayan kamu görevlileri olarak, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, tüm kurum müdürlerimizle uyum içerisinde inşallah bunları gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Bugün, 52 okulumuza spor malzemelerini dağıtacağız. Bir kısmını daha önce dağıtmıştık. Ama önümüzdeki günler içerisinde 150 okulumuza bu spor malzemelerini okul teslim etmiş olacağız. Okul müdürlerimiz de bunları çocuklarımızın, gençlerimizin istifadesine sunmuş olacaklar. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, çok kıymeti Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm mesai arkadaşlarımıza, özellikle okul müdürlerimize, beden eğitimi öğretmenlerimize, Gençlik Spor teşkilatımızın çok değerli yöneticilerine herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Törende Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de bir konuşma yaparak, amaçlarının 7’den 70’e herkesin spor yapmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Güler sözlerini şöyle sürdürdü: “Sadece gençlerimiz değil, her yaştan tabana yayılması sporun. Bu yüzden bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak bir gayret içindeyiz. Bununla ilgili taramalar yapıyoruz 19 ilçede. İnşallah bu değerli katılımcıların sayısı arttıkça, Ordu’muz zaten sporcu bir il, spora çok düşkün bir il, sporcuların çıktığı bir il. Bu bakımdan bu malzemelerle birlikte çok yerinde bir davranış olarak bu güzel hareket başlamış olacak ve daha da süratle katma değeri yüksek ürünlere dönüşecek. Bunları yaparken tabi hepimizin de spora ihtiyacı var. Biz bir aileyiz, büyük bir aileyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak ta biz de çalışmalarımızda, Valiliğimizin bu çalışmalarına inşallah güzel katkılarımız olacak. Dolayısıyla bir bütün olarak Ordu’muz sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesiyle birlikte güzel bir çalışmayı birlikte gerçekleştirir diye düşünüyorum.” 

Konuşmaların ardından, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokol kapsamında, futbol topu, futbol kale direği, futbol kale filesi, basketbol topu, basketbol pota filesi, basketbol potası, voleybol topu, hentbol topu, koordinasyon masa tenisi masası, masa tenisi raketi ve topu, badminton raketi ve topu, dart takımı, bocce seti vb. gibi spor malzemeleri, Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve diğer protokol mensupları tarafından okul yöneticilerine teslim edildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-