Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

48. KARADENİZ ODA BAŞKANLARI TOPLANTISI İSTANBUL’DA YAPILDI

48. KARADENİZ ODA BAŞKANLARI TOPLANTISI İSTANBUL’DA YAPILDI
14 Eylül 2020 - 0:50

48’nci Karadeniz Oda Başkanları Platform toplantısı İstanbul’da yapıldı. Platform Başkanı ve İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, platform üyesi 26 Oda Başkanının katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavilrer Odasını temsilen Oda Başkanı Bahadır Baş katıldı.

Toplantı ölen meslek mensupları ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Toplantı masasında yakın zamanda kaybettiğimiz Giresun Mali Müşavirler Oda Başkanı Fikri Çalcalı ve Adana Mali Müşavirler Odası Başkanı Turgut Telli’nin birer fotoğrafı yer aldı.

Toplantı açılış konuşmasını Platform ve İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir yaptı. Yücel Akdemir:

“ Bugün 12 Eylül. 12 Eylül çok acılar yaşattı bizlere. Darbelere karşıyız. Demokrasiye, halkın iradesine, özgürlüğe yapılan bu saldırı ülkemizde hepimize ağır travmalar yaşattı.Darbe yapanları lanetliyoruz.  Pandemi nedeniyle uzun süredir bir araya gelemiyorduk. On line toplantı gerçekleştiriyoruz ama bu yüz yüze toplantıların yerini hiç bir şey tutumuyor. Ben bugün bütün oda başkanlarına teşekkür ediyorum. Noksansız katıldılar. Yakın zamanda kaybettiğimiz Fikri Çalçalı ve Turgut Telli başkanlarımızı rahmet ile anıyorum. Mekanları cennet olsun. Onları hiç bir zaman unutmayacağız. Onar mesleğimiz için önemli çalışmalar yaptı. Şimdi Fikri Çalcalı başkanımız için hazırladığımız Karadeniz Oda Başkanları toplantısı anılarından oluşan bir video izleyeceğiz. Bugün Mesleğimizin tahsilat sorununu öncelikle konuşacağız. Amasya Samsun Çorum Ordu Tokat Odalarının ortaklaşa yaptığı çalışmayı değerlendireceğiz.” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra bütün oda başkanları söz aldı. Kendi illeri ile ilgili gelişmeleri ve salgının odalara etkilerini konuşuldu. İkinci turda Amasaya Oda Başkanı Asım Sözer; “ meslek mensuplarının ücretlerinin bankadan tahsili ve borcu olan mükelelflere hizmet sunulması ile ilgili taslak çalışmayı” Karadaniz Platform Başkanlarına anlattı.

Son bölümde oda başkanları taslak ile ilgili görüşlerini, eleştirilerini ve önerilerini sundu. 14.00’da başlayan Karadeniz Oda Başkanları Platform toplantısı 17.00’da sona erdi.

Toplantıyı değerlendiren Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Oda Başkanı Bahadır Baş :” 12 Eylül’de istanbul’da yapılan toplantıda  duygusal anlar yaşadık. Kaybettiğimiz iki başkanı andık. Fikri Çalcalı 1993 yılında Karadeniz Oda Başkanlarının ilk gününden itibaren olan bir ağabeyimizdi. Bu platformun oluşumunda çok büyük bir emeği var. Kendisini rahmet ile anıyorum. Özellikli pandemi sürecinde oda başkanlarımız ile beraber olamadık. Bugün bir arada olmaktan mutluluk duyduk. Bugün 12 Eylül darbesini kınıyorum. Yakılan yok edilen kitapları ve insanarımızı üzülerek anıyorum. Bir kabustu. Yaşandı. Bütün darbeleri kınıyoruz. Kimsenin güçü aklı halkın egemenliğinden ve halkın güçünden daha büyük değildr. Toplantıda mesleki gündem ile ilgili tahsilat sorunumuzu masaya yatırdık. Ve çözüm konusunda fikir ürettik. Katılan bütün oda başkanları  katkı yaptı. Eylül ayı sonuna kadarda katkılar sürecek. Bütün katkılar birileşitirilip konu bir rapor halinde TÜRMOB’a Plarformuun önerisi olarak sunulacak ve kamuoyu ile paylaşılacak. Ülke ekonomsine değer katan biz mauhasebecilerin, mali müşavirlerin tahsilat gibi kronik sorununun çözümü için yapılan bugnkü toplantı ve önerileri çok değerli buluyorum. Toplantımızın ülkemize vemesleğimize değer katmsını diliyorum.” Dedi

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-