Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

3 ŞİŞE İÇİN 3 YIL 4 AY CEZA ALDI

3 ŞİŞE İÇİN 3 YIL 4 AY CEZA ALDI
29 Haziran 2019 - 16:28

Altınordu’da 2017’de yaşanan olayda O. Y. Gece saat 22.00’den sonra H.K.’ya ait işyerinden zorla 3 şişe bira almak istemesi üzerine yargılandığı davada mahkeme kendisine 3 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

Ordu’da saat 22:00’den sonra zorla alkol satın almaya çalışan bir kişi nitelikli yağma suçunu işlemekten 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Altınordu’da 2017’de yaşanan olayda O. Y. Gece saat 22.00’den sonra H.K.’ya ait işyerinden 3 şişe bira almak istedi.

H.K. saat 22:00’den sonra alkol satışının yasak olduğunu belirterek alkol satışı yapamayacağını belirtince ikili arasında tartışma çıktı. ‘Bana alkol satmayacak adam anasından doğmadı’ diyen O.Y.’nin bıçak çekmesi sonucu tartışma daha da büyüdü. Konu adli makamlara intikal edince yargılama süreci başladı.

BERAATIMI İSTİYORUM

Son kez hakim karşısına çıkan O.Y. yağma şunu işlemediğini belirterek, “Orası sürekli alkol aldığım yerdi. Ben 15 lira vererek kalan 15 lirayı daha sonra vermek istedim. Yani veresiye alkol almak istedim. O vermek istemedi. Olay bundan ibaret. Yağma durumu yok. Ben beratımı istiyorum, suçsuzum. Bana iftira atılıyor.” dedi.

3 ŞİŞE İÇİN 3 YIL

Olay anına ait görüntüleri inceleyen mahkeme ise O.Y.’ye nitelikli yağma suçuna teşebbüsten 3 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-