Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

26 Ekim’de Ankara’dayız

26 Ekim’de Ankara’dayız
17 Ekim 2019 - 10:17

            Ordu Çevre Derneği, Ekoloji Birliği tarafından Ankara’da “İklim krizine ve ekolojik yıkıma DUR diyoruz” adıyla yapılan mitinge katılım çağrısı yaptı.

            Ülkenin her karış toprağında ekolojik yıkımın devam ettiğini söyleyen Ekoloji Birliği Sözcüsü Coşkun Özbucak, “İklim krizinin yaşandığı günümüzde, fırtına, sel, dolu, yağmur olağanlaştı. Ülkenin her tarafı ekolojik yıkımla karşı karşıya. Bu nedenle sorunları ortaklaştırarak ortak mücadeleyi öne çıkarmak istiyoruz. Bu nedenle de Ankara’da yapılacak mitingin anlamlı olacağını düşündük. Yerellerde verilen mücadelelerin birleştirilmesi iklim krizine ve ekolojik yıkıma neden olanlara karşı mücadeleyi kolaylaştırarak büyümesine katkı sağlayacaktır. Bu nedenle mitingin güçlü olması için herkese görev ve sorumluluk düşüyor.” dedi.

            Ankara’da olacağız

           Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül de, “Ekoloji Birliği’nin bileşeni ve yürütme kurulunda temsil edilen derneğimizde Ankara’ya gitmek için hazırlığa başladık. Çağrımızı kurumlara yaptık. Sayıları belirleyip aracımızı tutacağız. Mitinge gitmek isteyenler derneğimizin facebook sayfasına yazarak, 05427862773 ve 05362931418 nolu telefonları arayarak, orcev52@hotmail.com mailine isimlerini yazdırabilirler. Önemli bir miting olacak. Tüm kurumları, kişileri mitingimize katılmaya çağırıyoruz.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-