Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Deva İlçe Başkanı Tosun ”%71 mi yoksa,%21 mi oy alacaklar göreceğiz.”

Deva İlçe Başkanı Tosun ”%71 mi yoksa,%21 mi oy alacaklar göreceğiz.”
19 Mart 2021 - 1:38

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun A52 TV kameralarına gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.Tosun ülkenin iyi yönetilmediğini ve son olarak Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı tarafından açıklanan %71 lik anket sonucuna inanmadığını belirtti.


Başkan İrfan Tosun sözlerinde şunları kaydetti;
“Dün Ordu’da gerçekleşen Deva Parti görüşmesine Başkan Yardımcımız Metin Bey gelerek Ordu İl Başkanımız ve İlçe Başkanlarımız ile bir araya geldi. Toplantıda istişarelerde bulunduk ve Türkiye genelindeki anket değerlendirmesinde bulunduk. Partimizin gelişmeleri ile ilgili ön bilgiler aldık.

Yakında Ordu kongremizi gerçekleştireceğiz.

Partimize karşı ciddi bir teveccüh var. Bu durumdan büyük keyif alıyoruz. Pandemiyle beraber ekonomik olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu konunun da istişaresini de yaptık.

Türkiye’nin devası Deva Partisi olacaktır.

Biz ekonomi partisiyiz. Biz bu vatandaşın özlem duyduğu bir siyasi partiyiz. Bizim gözlemimiz şu ki, vatandaş gerçekten çok yorulmuş. Vatandaş bir arayışa girmiş ve gidecek kapımız yok diyor. İşte kapı burada, Deva Partisi bu halkın beklediği kapısı oldu. Oy konusunda çok büyük beklentilerimiz var.

Ekibimizle sürekli geziyoruz

15 kişilik kurucu kurul üyemizi oluşturduk ve listemizi genel merkeze takdim ettik. Ekibimizle sürekli geziyoruz. Esnaf ziyaretlerinde bulunuyoruz. Hangi partiyi savundukları hiç önemli değil herkesin kapısını çalıyoruz. Çünkü bizim partide siyaset yok bizim parti gönül partisi, ekonomi partisidir. Vatandaşlarla sohbet ettiğimizde yorgun değilim diyen kimse ile karşılaşmadım. Artık yeter diyen insanları gördükçe içimiz sızlıyor. Bu memleket zamanında 70 sente de muhtaç kalmıştı ama bu kadar zorda kalmamıştı. Esnafın hali çok kötü. Allah yardımcımız olsun.

Pandemi iyi yönetilemedi

İstanbul covid-19 haritasında kırmızı bölgeye alındı. Ordu kapalı ama İstanbul açık ve bu durum sıkıntılı. Şubat ayının sonuna kadar 50 milyon doz aşı gelecekti. Fakat şu ana kadar gelen aşı sayısı 2 milyon civarında. Bu aşılar ne zaman bitecek merak ediyoruz.
Bugün ülke bütçesine göre Türkiye vatandaşına 1,1 derecede destek sağlarken Almanya 5,6 civarında halkına destek sağlıyor.


Türkiye’de bugün çok iyi bir muhalefet olsaydı Deva Partisi kurulmazdı.

Bu benim şahsi görüşümdür partiyi bağlamıyorum. Biz bu yola çıkarken sadece parti teşkilatımıza ve genel başkanımıza güvenmedik. Tüm halka ve Ünye halkımıza güvenerek yola çıktık. Bizim dürüst, adil, demokratik ve çalınıp çırpılmadan yönetilen dürüst bir ülkeye ihtiyacımız var.

Ünye mış,miş ile uyutuluyor

Ben 1980’li yıllarda bir bakanın yanında danışmanlık yaptım. Organize Sanayi Sitesi o zaman yani 35 sene önce kurulacaktı. Ünye 33 vilayetinden büyük bir ilçe. Bana elle tutulan gözle görülen Ünye’yi Ünye yapan bir yer söyleyin. Organize Sanayi Sitesini bırakın, Akkuş Niksar yolunu bırakın, limanı bırakın bugün 3 milyon lira para yüzünden yapılamayan bir kültür sarayımız var. Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş bey Ünyeile ilgili 5 tane mega projeyle yola çıktı. Ben daha bir tanesini yaptığını görmedim. Biz geldiğimiz zaman mış’ı miş’i literatürümüzden kaldıracağız ‘yaptığı yapıyor’ olacak.


%71 mi yoksa %21 mi oy alacaklar göreceğiz.”

AK Parti bundan 10 yıl önce bu anket sonucunu açıklasaydı bir şey demezdim. Bugün ben bu açıklanan %71’lik anket sonucuna kesinlikle inanmıyorum. Bugün sokağa çıkıp bir araştırma yapsak göreceğiz ki evine ekmek götüremeyen, faturasını ödeyemeyen onlarca insan var. Bu memleket bu şekilde nasıl iyiye gidebilir. Şu anda Ünye’de 17.500 tane yeşil kartlı var. Tabii ki ihtiyaç sahibi olan yeşil kartlılar var ama evinin önünde arabası olup yeşil kart faydalananlar da var. Bu memlekette önce adil olmak lazım. Bugün Ünye’de anlatılamayacak kadar büyük sorunlar var. Ama sonuç olarak bir anket yapılsa AK Parti’nin %71 oy alma ihtimali bence sıfırdır. Zaten önümüzdeki seçimde bunların %71 mi yoksa %21 mi oy aldığını göreceğiz.”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-