Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KÜLTÜR MERKEZİ HAYALLERİ YARIM KALDI

KÜLTÜR MERKEZİ HAYALLERİ YARIM KALDI
20 Eylül 2020 - 23:35

Ünye Kültür Merkezi projesinin yüklenicisi SELER firması son malzemelerini de inşaat sahasından kaldırdı.

Projeyi gördüğümüzde gururumuz olan Ünye kültür merkezi maalesef duyarsızlığımız yüzünden yarım kalan haliyle utancımız olma yolunda.

Bilindiği gibi Nisan 2020’de ilk kazma vurulan Ünye Kültür merkezi inşaatı hak edişlerin yatmaması nedeniyle Ağustos ayında durdu.

İnşaat çalışmasını hak edişlerini alamadığı için durduran Seler inşaat, malzemelerini Ünye’den taşırken ,en son vincini de taşımıştı.

İKİ BAŞKANDA LAF ÇOK İCRAAT YOK

Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ak parti ilçe Başkanı Kenan Selim Argan , yüklenici firmanın 3,5 milyon hak edişinin yattığı ve inşaatın devam edeceğinin müjdesini vermişlerdi.

Lakin gelin görün ki lafla peynir gemisinin yürümediği bir kez daha ortaya çıktı.

İki Başkanın kamuoyuna verdikleri Kültür merkezi inşaatı devam edecek müjdesine rağmen dün(Pazar) yüklenici firma konteynerlerini de alarak proje alanından tamamen çekildi.

KAYBEDEN ÜNYE OLACAK

Ünye Kültür merkezi’nden konteynerını  kamyona yükleyerek götüren SELER inşaat firması vaatlerin yerine getirilmediğini ve kamuoyuna da yansıyan ödemeli ile ilgili hiçbir gelişme olmadığını söyledi.

Firma yetkilisi Ünye’deki ilgisizliğe anlayabilmek mümkün değil.Kendimizin yapmış olduğu Konya ,Bartın ve Alaçam’daki birçok devlet projesi bitmek üzereyken,Ünye de bir arpa boyu ilerleme kat edemedik.

Sözde Kültür Merkezi inşaatının 3,5 milyon hak edişleri yattı ama ortada para yok.Kapılar kapalı ne buranın halini gören nede duyan var.Şov yapmak kolay ama icraata gelince kimse yok. Ünye kadar duyarsız ve ilgisiz bir yer yok.Bu işten zarar etmeme rağmen asıl kaybeden Ünyeliler ve Ünye olacak’’dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-