Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AYAKTA YOLCU TAŞINMAMASI İÇİN DENETİMLER ARTACAK

AYAKTA YOLCU TAŞINMAMASI İÇİN DENETİMLER ARTACAK
08 Eylül 2020 - 19:29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşınmasına müsaade etmeyeceğiz” açıklamasının ardından Ünye’deki denetimler sıkılaştırıldı.

Pandemi sürecinde ayakta yolcu taşıma kapasitesi olan araçların dahi ayakta yolcu almasının yasak olduğunu, bu konuda periyodik olarak denetimlerin yapıldığını, ayakta yolcu alan araçlara cezai müeyyide uygulandığını belirten Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Bekir Şimşek, Cumhurbaşkanı’nın açıklamasının ardından genelgenin kendilerine ulaşır ulaşmaz toplu taşıma araçlarına bildirileceğini vurguladı.

Başkan Bekir Şimşek, “Pandemi sürecinde ayakta yolcu taşıma, kapasitesi olan araçlar dahil yasaklandı. Ünye’deki dolmuşlarda ayakta yolcu taşıma kapasitesi zaten yok. Cumhurbaşkanımızın açıklamasının ardından şehir içi toplu taşıma araçları ile ilgili genelgeyi bekliyoruz. Genelge gelir gelmez toplu taşıma araçlarına uyarı anlamında bildireceğiz”dedi.

Gerekli cezai müeyyide uygulanıyor

Toplu taşıma araçlarının periyodik olarak denetlendiğini ifade eden Bekir Şimşek, “Toplu taşıma araçları Kaymakamlıklar tarafından görevlendirilen ekipler tarafından periyodik olarak kontroller yapılıyor. Zaman zaman ayakta yolcu taşıyan toplu taşıma araçları görüyor ve bunlara gerekli cezai müeyyide uygulanıyor” şeklinde konuştu.

Denetimler sıklaştırılacak

Bundan sonraki süreçte denetimlerin artırılacağını vurgulayan Şimşek şunları kaydetti, “Bu uygulama zaten vardı ancak Büyükşehirlerdeki halk otobüslerinde oluşan sıkışıklıktan dolayı böyle bir düzenleme tekrar getirildi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu ve kolluk kuvvetleri haftanın belirli günlerinde yaptıkları denetimleri sıklaştıracaktır. Ayrıca Ordu bölgesinde vakaların hızlı bir şekilde artmasından dolayı Valilik te tedbirleri sıklaştıracaktır.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-