Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FINDIK FİYATI EN AZ 25 TL OLMALI

FINDIK FİYATI EN AZ 25 TL OLMALI
14 Temmuz 2020 - 9:07

Aslen Ordulu olan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu fındık taban fiyatının en az 25 lira olması gerektiğini söyledi.

BİNLERCE ÜRETİCİ FİYAT BEKLİYOR

Fındık piyasasında tüm kontrolün yabancı bir şirketin eline geçmesiyle birlikte her sene aynı oyunun oynandığını belirten Hancıoğlu, “Hasat zamanı yaklaşıyor. Herkes yeni mahsulün fiyatına odaklandı. Üreticimiz, yüksek üretim maliyetlerini karşılayabileceği ve akabinde de geçimine katkı sağlayabileceği bir ürün fiyatını bekliyor.” dedi. 

25 LİRANIN 1 KURUŞ ALTI OLMAZ

“Nasıl oluyorsa, kısa bir süre önce 25-26 liraya alıcı bulan fındık, birden bire 19 liralara düşebiliyor.” diyen Hancıoğlu, “Yabancı bir kartel ve onun yerli işbirlikçileri, fındık üreticisinin emeğini sömürmenin peşinde. Bu nedenle derhal fındık alım fiyatları açıklanmalı ve bu fiyat 25 liranın 1 kuruş altında bile olmamalıdır!” şeklinde konuştu.

YETKİSİ OLUP ENGELLEMEYEN SUÇ ORTAĞIDIR

Fındık üreticisinin de her yıl aynı sahnelenen kirli oyunun aktörlerini net bir şekilde görmesi gerektiğini belirten Hancıoğlu, “Kendisine bu tuzağı kuranlara karşı açıkça tavır ortaya koymalıdır: Fındıkta 25 liranın altına inmek, yabancı kartele hizmetkarlıktır. Elinde yetkisi olup da bunu engellemeyen her kimse, bu suçun ortağıdır.” diye konuştu

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-