Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE BELEDİYESİ, CAMİLERİ İBADETE HAZIRLADI

ÜNYE BELEDİYESİ, CAMİLERİ İBADETE HAZIRLADI
28 Mayıs 2020 - 15:08

Ünye Belediyesi 29 Mayıs Cuma (yarın) günü ibadete açılacak olan camilerde dezenfekte ve temizlik çalışmalarını tamamladı.

İçişleri Bakanlığı, “Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi” hakkında 81 il valiliğine gönderdiği genelge doğrultusunda, 16 Mart’tan bu yana koronavirüs salgını dolayısıyla toplu ibadetlere kapalı olan camiler yeniden ibadete açılıyor.

Ünye Belediyesi, normalleşme süreci kapsamında 29 Mayıs’ta yani yarın ibadete açılacak, camilerde temizlik seferberliği başlattı. Bahçelerden şadırvanlara, halılardan minberlere kadar baştan aşağı temizlik ve dezenfekte yapan temizlik ekipleri camileri Cuma ve vakit namazlarına hazırladı. 

-“Tedbirlere uymaya devam edelim”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, cuma namazı öncesi tüm tedbirleri aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Çok zor ve endişeli günler geçirdik. Karamsar tablo iyiye gittiği için sevinçliyiz. Bu sonuca ulaşmak için başta hükümetimiz, bakanlıklarımız, sağlık çalışanlarımız, belediyelerimiz, emniyet güçlerimiz ve halkımız çok ciddi ve önemli bir mücadele verdik. Şimdi yeni normal ve kontrollü sosyal hayat dönemine giriyoruz. Bu süreçte dikkatli olmaya, tedbirlere uymaya devam edelim. Koronavirüs riski henüz tamamıyla ortadan kalkmadı. Cuma namazlarımız için gerekli tüm önlemleri uyguladık. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz camilerimizin tüm müştemilatlarında dezenfekte ve ilaçlama işlemlerini tamamladı. Sadece şehir merkezimizdeki değil, kırsaldaki camilerimizi de bu işlemlerden geçirdik. Dualarımız bu illetten tüm dünyanın kurtulması için. Cumamız şimdiden hayırlı ve mübarek olsun. Rabbim bir daha camilerimizden ayrı düşürmesin.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-