Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

15 TEMMUZ’UN ARKASINDAN KAYMAKAM ÇIKTI

15 TEMMUZ’UN ARKASINDAN KAYMAKAM ÇIKTI
07 Temmuz 2020 - 19:10

Ünye Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında alınan kararın altından kaymakam çıktı.

Alınan kararla halk hiçe sayıldı ve yine Kaymakam Güneyin bir dediği iki edilmedi.

İŞKUR’A İZİN VAR, ESNAFA YOK

Kaledere mahallesi 15 Temmuz Demokrasi meydanında bulunan Ünye belediyesi’ne ait 3 adet dükkanı 10 yılına İŞKUR genel müdürlüğü’ne tahsisi oy birliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında tahsisle ilgili her hangi bir kira açıklaması yapılmaması iş yerlerinin bedelsiz olarak verildiği yönünde algılandı.

TEŞEKKÜR TAVLI YERİNE GÜNEY’E

Ünye Belediyesi  iŞKUR’a tahsis ettiği 3 adet iş yerinin  ardından Ordu çalışma ve iş kurumu il müdürü İsa Kaymak’ın ,Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya etmesi gereken teşekkürü Ünye kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e  etmesi, 15 Temmuz’un altından kaymakam çıktı haberlerin çıkmasına neden oldu.

HALKA YÜKSEK FİYAT , İŞKURA PEŞKEŞ TEPKİSİ

Bilindiği gibi önceki aylarda Ünye Belediyesi 15 Temmuz meydanında bulunan dükkanları ihaleye çıkartmış fakat yüksek fiyat istediği işyerlerine alıcı bulamamıştı.

Dükkanları uygun fiyata kiralamak isteyen esnafa da  müsaade etmeyen  Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ,iddialara göre 15 Temmuz meydanı zarar ediyor diye rapor hazırlattı.

Hüseyin Tavlı 15 Temmuz demokrasi meydanı’nda ki dükkanları uygun fiyata esnafa vermek yerine 10 yıllığına İŞKUR’a  tahsis etmesi  kamuoyunda tepkilere neden oldu.

TAVLI’DAN KAYMAKAMA EVET, ESNAFA HAYIR

İŞKUR Ünye hizmet merkezinin 13 Ekim 2014 yılından beri bulunduğu hükümet konağından çıkarılma nedenin ise Kaymakamın talebi üzerine olduğu öğrenildi.

Her zaman olduğu  gibi vatandaşın ve esnafın yanında durmayan Ünye Belediye Başkanı Tavlı’nın , yine her zamanki gibi Kaymakamın sözünden çıkmadığını il müdürü İsa Kaymak’ın sözleri adeta doğrular nitelikteydi.

Yapılan tahsis ile beraber Ünye Belediyesinin İŞKUR dan kira bedeli almadan iş yerlerini vermesi ve iş yeri tutmak isteyen esnaflara kolaylık sağlanmamasının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

HER İKİ DURUMDA DA DEVLET ZARARA UĞRATILDI

Bu son gelişmenin ardından kira alınmadıysa Ünye belediyesi, kira alınıyor ise de İŞKUR’a yansıyan bedelin kamu zararını kim karşılayacak Kaymakam Güney’e soruyoruz.

İŞTE İŞKUR MÜDÜRÜNÜN GÜNEY’E TEŞEKKÜRÜ

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-