Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“İyi Dersler Şoför Amca” eğitimi!

“İyi Dersler Şoför Amca” eğitimi!
25 Ocak 2020 - 0:42

“İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında ilçemizde taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförleri bilgilendirme eğitimi yapıldı.

Trafikte sorumluluk hareketi kapsamında yürütülen “İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında ilçemizde taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan servis bilgi ve becerilerini artırmak ve kapasitelerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla bilgilendirme eğitimi yapıldı.

Yapılan bilgilendirme eğitimi ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi; “Trafikte sorumluluk hareketi kapsamında; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında imzalanan iş birliği protokolüyle yürütülen “İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında ilçemizde taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerinin trafik güvenliği, ilk yardım ile iletişim becerileri konusunda bilgi ve becerilerini artırmak ve kapasitelerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Keleş ve İlçe Jandarma Komutanlığı Astsb. Kd. Başçavuş Sezgin Yılmaz  tarafından servis şoförlerine bilgilendirme eğitimi verilmiştir.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-